איזה מן גולש

על ידי 1 בינואר 2008מכור ללבן

כולנו אוהבים לגלוש בין אם זה סקי או סנובורד. חרמון, צרפת או אלסקה, כל אחד מאיתנו מוצא בשלג משהו ממכר שמחזיר אותנו כל שנה. לכל אחד חווית גלישה שונה בהתאם לאופי הגולש והרמה שלו, יש שאוהבים לגלוש עם חברים ויש שלבד, יש המעדיפים לגלוש בצרפתית ויש באיטלקית, כל אחד שונה.
החלטנו לעזור לכם לבדוק איזה מן גולשים אתם באמת. חילקנו את הגולשים לכמה קבוצות התנהגות עיקריות ובנינו מבחן שבו תוכלו למדוד את רמת ה"התמכרות שלכם ללבן"
אתם מוזמנים ללמוד איזה אופי גולש יש לכם ועד כמה אתם להוטים על עולם השלג גם מחוץ למסלולים. אחרי שתמצאו איזה פרופיל מתאים לכם מלאו את השאלון ותגלו עד כמה אתם מכורים.
תיהנו ותיקחו את זה בקלות, כי זה לא באמת משנה כשנהנים.

1. המתחיל/ המשכיר ולפעמים קצת חי"רניק- הגולש שרק בא לנסות והתמכר לחוויה, מת על זה. עדיין נופל המון וכרגע נהנה מהחוויה יותר מאשר הספורט. המתחיל עוד לא מודע לעובדה שסקי וסנובורד הם עולם שלם גם מחוץ לשלג. הוא עוד יגלה שההתמכרות מלווה אותנו תמיד. אם הוא רק היה יודע שמגן ישבן יכול לשנות את כל החוויה. חלקם כבר גילו את הספורט אבל עדיין מצליחים להתמרד. בקרוב הם יגלו שחליפה במקום חרמונית זה לא דבר רע ואפילו די נוח. בינתיים הם ממשיכים לעוף על השלג וסגנון הגלישה שלהם אינו מוגדר. הם כאן ליהנות בכל מחיר ואף אחד לא יהרוס להם את הכיף.
2. הלורד – יוצא לחופשת סקי לפחות פעם בשנה, עם בן/בת הזוג, או בקבוצה של אנשים מאותו המעמד, נוסע לאותו אתר בכל שנה כשבדרך כלל זה סנט מוריץ. בשבילו החופשה היא הזדמנות לפגוש אנשים ולפתח קשרים, לאכול טוב ולשתות יין יקר, וכמובן ללבוש את חליפת הספיידר היקרה ביותר להשוויץ במרצדס ששכר….
3. המקצוען הבודד – המטרה: גלישה. אמצעים: שלג וציוד טוב. אוהב ריגושים, אתגרים ואת השקט שבהרים, לא תמצאו אותו גולש עם חבורות ענק, אלא גג עם עוד גולש או שניים כשמבט רציני על פניו, בד"כ חמוש בציוד מקצועי ובלבוש בעל צבע סולידי, בכל יום אחרי סופה תמצאו אותו בשקט עומד בתור בין הראשונים ומחפש את הקווים הכי מוצלחים לגלישה. המקצוען יתענג על כל ראן איכותי שהיה ועל כל פיסת פאודר שנקרית בדרכו.
4. הבליין – אם אתם נתקלים בחבורה של גולשים, לבושים במיטב האופנה של העונה האחרונה וכל פריטי הלבוש והציוד מתאימים בצבעים עד לפרט האחרון, תכירו את רודפי האופנה. הרודף (בכוונה טובה) נוסע לאתרים הכי מוכרים כי שם הבלאגן, אוהב בארים ובילויים, ומתעורר לא לפני 11 – כי ככה זה כששותים עד 4 בבוקר. הוא לא יוותר על הגלישה ועדיף לסיים את הסיבוב האחרון כבר בכיוון הבר כי החגיגה מתחילה עם השקיעה.
5. איש המשפחה – כל שנה טסים. הבעל, האישה, הילדים ואם אפשר את סבא וסבתא מה טוב. ההורים הגאים מלמדים את הילדים מגיל קטן את הנאות הספורט ומקווים לגדל איזה אלוף לדור הבא. הם ישקיעו בילדים זמן, כסף ומאמץ. חבל שאין הזדמנות לחופשה שנייה עם קצת שקט
אנשי המשפחה נחלקים לכמה סוגים אבל החלטנו לאחד בשבילכם את כולם על מנת שיהיה לכם קל. יש חבורות שיצמידו את הילדים לאיזה מדריך וגננת ויבלו שבוע חופש בהערצת הילדים מרחוק.
6. הספורטאי– שומר על כושר לאורך כל השנה. טיולי אופניים וטרקים בניו-זילנד, הספורטאי תמיד בכושר ותמיד מוכן. חופשת סקי צריכה להיות מאתגרת ומעניינת גם אחרי שעות הגלישה בעיקר אם יש ספא טוב. הספורטאי אינו חושש משבוע גלישה אינטנסיבי והגוף שלו מוכן להכל. ברך כלל יחפש בחדר כושר עוד כמה חברים לחופשה שכולה על טהרת אימון כושר, חיים נכונים ואוכל בריא.
7. הבורח – יש כאלו שבשבילם זו הזדמנות לחופש מבני הזוג,המשפחה ושגרת החיים, בשבילם זו הזדמנות לטוס עם החברים מהצבא לשבוע ולנוח, כמו מילואים רק בשלג, עם חברים וסיפורים ישנים שמספרים כל שנה בחדר המלון. וכך מתפתחת לה מסורת של נסיעה קבועה עונתית, ומסורת כמו שכולם יודעים אי אפשר לעצור… אז נוסעים כל שנה. (הבעיה מתחילה כשהמסורת נהיית דו שנתית ואפילו תלת…)

 

מצאתם את עצמכם? עכשיו נבדוק את רמת ההתמכרות?
כמה אתם באמת "מכורים ללבן?"

 

הסקי/ סנובורד החדש שחלמתם עליו הגיע לארץ בגרסה מוגבלת, אתם:
1- איזה סקי/סנובורד? אני בדיוק חושב להכין סנדוויץ לחרמון
2- אני מתלבט בין זה לבין חליפה חדשה
3- אני אבדוק מה קורה עם השאר
4- העניין סגור!! ואפילו כבר הזמנתי לו נעליים מתאימות ואיזה מעיל ככה שנרגיש טוב.

 

כשאתם מגיעים לסוף המסלול אתם:
1- מקווים שאף אחד לא יגיע ותוכלו לנוח
2- משחקים אותה רגועים ומחכים לתפוס קצת אויר
3- באינטרנט זה נראה מסלול קל יותר
4- מקווים למצוא מסלול יותר מאתגר

 

יום הגלישה נגמר, פעילות האפרה סקי שלכם תהיה:
1- להזמין תור אצל רופא, מסז'יסט ורואה עתידות
2- לשבת לשתות איזה כוס קפה ומאפה תפוחים מפנק
3- להגיע לחדר לעשות תרגילי כושר ולתכנן את המסלול של מחר
4- בירה, חברים ומוסיקה

 

כשאתה מזמין חופשה אתה:
1- בודק מתי יוצא האוטובוס לחרמון
2- מתקשר לחברות להזמין איזה קלאב מגניב לכולם
3- מחפש דיל טוב באינטרנט, זול מפנק ושלג איכותי
4- מתקשר לשדה התעופה ומזמין את הטיסה הראשונה לשלג

 

כמה זמן אתה גולש?
1- עדיין בשבוע הראשון
2- פחות מחודש במצטבר
3- עברתי הרבה על השלג
4- לך תזכור

 

איזה פריטים של ציוד ברשותך?
1- חליפה ואני מתכנן לשדרג השנה
2- קניתי זוג נעליים ראשון והשנה אני אשלים את השאר
3- גם ככה אנחנו טסים יחד אז אני משאיל מחברים
4- שני סטים של ציוד, שני מעילים וגוגל לכל מזג אויר

 

כשאני רואה הר אני:
1- חושב שיכול להיות נחמד לגלוש איזה יום בחרמון
2- מקווה שאוכל לגלוש קצת אם יהיה זמן
3- מעדיף לוותר על כל השאר ולעלות לפסגה
4- איפה הרכבל? מי מסדר לי ציוד?

 

אם מתפנה לך שבוע באמצע פברואר אתה:
1- אם יישאר לי יום אחד אני אקפוץ לחרמון
2- שוקל לטוס לסוף שבוע במזרח אירופה
3- חשבתי לעשות שבוע ביורודיסני עם הילדים
4- אנסה לפנות עוד יומיים בשביל לטוס לקנדה לגלוש

 

שון וויט הוא:
1- מעולם לא שמעתי את השם
2- אני חושב שזה הראפר ג'יי זי
3- חבר של חבר גלש איתו בניו-זילנד
4- גולש בנבחרת ברטון והזוכה במדלית זהב באולימפיאדה

 
אתה יושב בבית-קפה ומישהו לידך מספר על מגלשיים חדשים שרכש:
1- אתה לא מקשיב לשאר השיחה
2- שואל אותו איזה סוג, איזו חברה ומה הוא ממליץ
3- מזמין אותו להצטרף לחברה
4- שואל אם המגלש באוטו ומבקש לראות

 

פעם אחרונה שנכנסת לפורום סנובורדס הייתה:
1- מה זה? אתר טוב?
2- חורף קודם אבל אני כבר חוזר
3- לפני כמה ימים כדי למכור את הבורד, אני קונה חדש
4- איזה קטע, אני בדיוק כותב תגובה

 

מכור ללבן?:
1- השתגעת? לא עושה סמים
2- אחלה מגאזין
3- קראתי את כל המהדורות באתר
4- מכור אמיתי
תסכמו את הניקוד ותראו איפה אתם נמצאים על ההר:

12-23 נקודות: מסלול כחול- אתם בתחילת הדרך אבל מראים ניצנים (או פתיתים) של הבטחה. העובדה שקיבלתם ניקוד גבוה לא אומרת כלום על היכולות שלכם על ההר. תמשיכו לגלוש, אל תפחדו ותשמרו על עצמכם. תקפידו להתאים ציוד כמו שצריך ושיעורים תמיד עוזרים.

24-35 נקודות: מסלול ירוק- השנה אתם בדרך לאירופה. החופשה מוזמנת, הביגוד מוכן וכל מה שנשאר זה רק לכם זה להחליט על אתר ולוודא שאתם אופנתיים ומוכנים לכל סכנה על ההר ובבר. אתם מתעניינים בעולם הסקי והסנובורד בעיקר כשאתם על השלג ובבר בשיחות חולין עם תיירים מכל העולם. אתם פה בשביל לנוח ומבחינתכם חופש זה חצי יום על שלג.

36-41 נקודות: מסלול אדום- אתם חזק בתוך הספורט. נהנים מכל רגע ומחפשים שלג גם בימים של הקיץ. מבחינתכם שירד שלג מחוץ לבית ואתם מאושרים. החופשה היא השבוע שלכם לנוח לבד, עם חברים ומשפחה. לא משנה עם מי אתם תהיו אתם יודעים לבלות בשלג ומחוץ לו.

42-48 נקודות: מסלול שחור- אתם חזק בתעשייה. אתם מוכנים לעשות הכל בשביל להרגיש עוד קצת שלג. תמיד תשמחו לעוד שבוע לבן, איזה קרחון מקרי או סתם להסתובב בבית עם נעלי הסקי. מבחינתכם סקי וסנובורד הם דרך חיים בכל יום של השנה.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה