איפה הבנות

על ידי 1 בפברואר 2001מכור ללבן

מפתיעה העובדה כי ב- 20 שנותיו הראשונות של הענף אין כמעט תיעוד של נשים הלוקחות חלק פעיל בהתפתחות הענף בתחרויות או בסרטי וידאו.

רק באמצע שנות השמונים ניתן לראות ניצנים של נשים ראשונות אשר העזו לנסות ולחוות ענף ספורט שהיה למרבה הפלא גברי מובהק.

בשלהי שנות השמונים החלו כבר לשלב בתחרויות ה-GIANT SLALOM וה– HALF PIPE, מקצי נשים ואז החלה הפריצה הגדולה של המגזר הנשי.


תוצר לוואי של התפתחות מקצי הנשים היה כמו בתחרויות המקבילות בתחום הגברי, הפיכתם של הגולשים הנמצאים בקצה הפירמידה לסופרסטארים ומודלים לחיקוי של אלפי בני נוער בעולם כולו.

לגברים היו את קרייג קלי ושון פאלמר שהיו ונשארו עד היום ענקי הסנובורד הבלתי מעורערים, ולנשים יש את טינה באסיץ', מיקלה טארגט ושנון דאן- 3 גולשות אשר ניתן לקבוע כמעט באופן מוחלט כי הן האחראיות לזינוק העצום של המיגזר הנשי בענף הסנובורד. שלושתן היו בחורות צעירות שבאמצע שנות השמונים נכנסו לענף הצעיר הזה והוכיחו כי "גם הבנות יכולות".

בשנת 1994 הוציאו החברות SIMS ו– CAMPER את קרשי הפרו-מודלים הראשונים של הנשים ואת הביגוד המתאים במיוחד למידות נשים. מאמצע שנות התשעים ניתן לראות בבירור כי הקבוצה שבה אחוז הגידול המהיר ביותר בענף היא קבוצת הנשים. כיום לכל החברות יש בורדים המיועדים למידות נשים, בגדים לנשים ואפילו נעלים מותאמות במיוחד. בכל תחרויות הסנובורד ישנם מקצי נשים החל מ– BIG AIR וכלה ב– BORDER CROSS. כמות הגולשות שניתן לראות בסרטי הוידאו היא עצומה.

כיום מוערך כי 40% מגולשי הסנובורד בעולם הן נשים וידן עוד נטויה

חבל רק לראות כי בנות ארצנו עדיין אינן נראות במדרונות הלבנים כשלרגליהן סנובורד. אחוז הגולשות בארץ מכלל גולשי הסנובורד מוערך בכ- 5% בלבד. כולנו תקוה כי מצב זה ישתנה בקרוב.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה