בסגנון חופשי

על ידי 7 בינואר 2018מכור ללבן

במשך שנים רבות נחשב הסקי לאח המבוגר והפחות מגניב של הסנובורד. מי שנחשף לתחום בגיל צעיר יחסית, כמעט תמיד בחר לגלוש סנובורד, אשר סביבו התפתח סגנון חיים שלם. אבל בשנים האחרונות חל מהפך…

במרוצת הזמן ענף הסקי יצר לעצמו שם קונסרבטיבי והוא זוהה בעיקר עם גלישת מסלולים מהירה וטכנית. גם אתם חשבתם כך? אז זהו, שטעיתם בענק! השנה כבר 2018 ודברים השתנו מאוד. בשנים האחרונות עולם הסקי עבר שינוי תדמית וכיום קטגוריות הפריסטייל (Freestyle) והפרירייד (Free Ride) הפכו להיות חלק מהשגרה וכן- גם אתם יכולים!

אז מה זה בעצם פריסטייל?
פריסטייל הינו סגנון גלישה ללא חוקים. בעיקרו הוא מבוסס על הרצון לגלוש בכל ההר בסגנון משוחרר ולשלב תרגילים על אלמנטים פיזיים שונים בהר. הסנופארק הוא חלק מעולם התוכן של גלישת הפריסטייל והוא משלב בתוכו מגוון של קפיצות, ריילים ובוקסים. כיום, הסקי החדש והמגניב מחזיר מלחמה רצינית לסנובורד, ובשנים האחרונות התחרות בעולם בין הענפים רק גוברת והסקי לאט לאט חוזר להיות הרוב הקובע. בסנופארקים באירופה ובעיקר בארה"ב וניו זילנד אפשר לראות את הדומיננטיות העולה וגוברת של הסקי.

בובי בראון, גולש הפריסטייל הבכיר של חברת הענק סלומון, הוא חלק מנבחרת הפריסטייל סקי של נבחרת ארה"ב ואף ייצג אותם באולימפיאדת החורף בסוצ'י. בראון זכה במהלך השנים בעשרות מדליות ופרץ את גבולות הפיזיקה הידועים לאדם כשנחת לראשונה בעולם שני תרגילים שנראים כאילו נשלפו ממשחק מחשב (דאבל מיסטי 1440, ובורג משולש 1440). בנוסף לכל זה, הוא הגולש הראשון בהיסטוריית הסקי שזכה בציון מושלם של 100 – פעמיים באותה תחרות, בקטגוריות הביג אייר והסלופסטייל, במסגרת תחרות האקס גיימז של 2010.
לסיכום, בפריסטייל, כל אחד והרמה שלו- אתם יכולים להתאמן ולטחון ראנים בפארק כל היום או שאתם יכולים לגלוש בכל האתר ופשוט ליהנות ולהשתולל עם עם תוואי השטח הטבעי של האתר- העיקר להיות משוחרר וליהנות מגלישה ללא חוקים.

ופרירייד?
לרוב המושג פרירייד מזוהה עם גלישה מחוץ למסלולים, והדרך היחידה להגיע לאותם מקומות היא בטיפוס רגלי ארוך או על ידי חתול שלג או מסוק שייקחו אותכם לנקודות סקי נידחות שכאלה.
בפועל, בכל פעם שאתם יוצאים מגבולות המסלול, אתם למעשה ב-off-piste, ושם מתחיל העונג הצרוף. כשאתם מחוץ למסלול מתחיל הכיף האמיתי- שלג עמוק, הפתעות בכל פינה וערמות של כיף חיים ללא חוקים וללא גבולות. ישנם הרבה גולשים שמכורים לשלג עמוק ולפעמים אפילו משלמים סכומי כסף נכבדים למדריכי האתר על מנת להגיע לאותם מקומות מעניינים שלבד לא ניתן היה למצוא. אחד הסודות של עולם הפרירייד הוא דווקא הציוד מכיוון שבחירה שגויה של ציוד תהרוס את החוויה, ולכן חשוב להשתמש במגלשיים רחבים המאפשרים גלישה קלה וציפה איכותית. זהו למעשה המפתח להנאה אמתית מחוץ למסלולים. אז תפסיקו לקנא בגולשי הסנובורד ותעקפו אותם בסיבוב כי עם הציוד הנכון, סקי בפאודר יכול להיות פסגת קריירת הסקי שלכם.

דגמים נבחרים של מגלשי סקי בסקי-פס:
פריסטייל:
סלומון מסדרת NFX ו- TNT

פרירייד:
סלומון QST
פישר ריינג'ר
ליב-טק Wreck Create

השאירו תגובה

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה