ברטון נאג

על ידי 1 בינואר 2012מכור ללבן

עולם הסנובורד עבר מהפכות גדולות מאוד בשנים האחרונות, החל מחומרים חדשניים ביותר, תפישות בניית ליבה חדשות ובעיקר מבנים גאומטרים שקוראים תיגר על כל שהיה מקובל עד עתה.

שינויים בעולם הברטון

שינויים גדולים אלו יצרו חוסר וודאות אצל גולשים לגבי היכולת שלהם לבחור מתוך אין ספור האפשרויות העומדות בפניהם, את הקרש המיוחל שיקח אותם לשעות על גבי שעות של כיף וריגושים.
דוגמא מובהקת לצורה פורצת דרך שלא היתה קיימת עד לאחרונה היא ה"נאג" של ברטון – אחד הלהיטים הגדולים בעולם הסנובורד הנוכחי. הנאג יצא כבר בשנה שעברה במהדורה מוגבלת ביותר ומהשנה הוא קרש מן המניין וכבר הספיק לקטוף פרסים ושבחים מכל עבר.

הנאג, כפי שתראו מיד, הוא זן חדש, ממש פרדיגמה מהפכנית בכל הקשור לאורכי בורדים:

בגדול (או יותר נכון, בקטן), את הנאג לוקחים 8-10 ס"מ קצר יותר ממה שהייתם רגילים. רגע, כמה? קראתם נכון. אם עד עכשיו גלשתם על בורד 156 ס"מ, את הנאג תיקחו 146 ס"מ.

איך זה יכול להיות? אז ככה: לכל סנטימטר של הנאג, על אף שאין הרבה כאלה, יש תפקיד חשוב. הליבה בנויה בצורה תלת-מימדית עם פרופיל קשיחות משתנה, בשילוב מטריצת פיברגלס מתקדמת ומוטות קרבון בצורתV חרטום ובזנב, המקנים לנאג הקצרצר יציבות של בורד הרבה יותר ארוך. זו אגב, רק ההתחלה- סוד הקסם האמיתי ומה שאיפשר את הורדת האורך המשמעותית היא טכנולוגיית ה- Side Effects: על ידי הארכת נקודות המגע של הקרש באיזון עדין עם שאר הפרמטרים של המבנה – אורך המגע הכולל של הסכינים עם השלג גדל בצורה משמעותית, ולכן יש לנאג אחיזת סכין מצוינת כמו שהייתם מצפים מבורד ארוך בהרבה, אבל בפועל אתם על קרש פצפון!!!

יכול להיות שקיים קול קטן ומציק בראשכם התוהה למה לעזאזל שתרצו בורד קצרצר. התשובה מאוד פשוטה – הנאג הוא הקרש הכי כיף והכי קל לתמרון שתמצאו בשוק, ועדיין משלב את הטוב בין שני העולמות ומאפשר לכם לגלוש במהירויות שמוכרות לכם מקרשים סטנדרטים ואף יציף אתכם בצורה טובה בשלג עמוק, הודות, בין השאר, לשייפ הרוקר המוצלח שלו.

וכאן אנחנו חוזרים לדברים איתם פתחנו. בחירת בורד בימינו היא עסק מורכב בהרבה ממה שהיה בעבר. ריבוי החידושים והטכנולוגיות שהתעשיה עברה והוסיפה בשנים האחרונות, הביא למצב שבו בבחירה בקרש הנכון יש להביא בחשבון שלל פרמטרים שלא היו קיימים בעבר. כיום מסתכלים לא רק על סוג הקרש וסגנון הגלישה של הגולש, אלא יש להביא בחשבון גם את "כיפוף" הקרש (רוקר, קאמבר או משולב) וכן עוד שלל עיצובים מודרניים שיכולים לבלבל גם גולש שנמצא על ההר כל שנה כבר עשור.

בימינו, נבירה עצמאית בהסברים באינטרנט לא תוביל אתכם למנוחה והנחלה בכל הקשור בבחירת הבורד המתאים לכם, וסביר להניח שרק תבלבל אתכם עוד יותר. מי שבטוח לא יעזרו לבחירה הם אותם "מומחים" שונים מטעם עצמם, שסביר להניח לא מעודכנים ברזי השינויים הגדולים שעברה התעשיה.

עליכם מוטלת המשימה החשובה למצוא את אותם אנשים רציניים שתוכלו לסמוך עליהם בבחירה, אבל מאחר ואתם קוראים כרגע את מגזין מכור ללבן של סקי-פס, כנראה שאתם בכיוון הנכון…

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה