החרמון

על ידי 1 בינואר 2008מכור ללבן

כל גולש ישראלי יודע שאם רוצים שלג טוב בישראל צריך לקום מוקדם בבוקר, לסחוב את עצמך לאוטו ולהתחיל להתקדם צפונה. עם השנים החסרונות של החרמון הולכים ונעלמים ואנחנו מתחילים ליהנות מאתר ישראלי ברמה אירופאית. קטן קטן אבל אין כמו יום חרמון!
החרמון מתכונן לעונת 2008.

סקי מדהים בחרמון

לקום ביום חופש ב-4 בבוקר ולנהוג שלוש שעות בקור ובחושך. מרבית האנשים יתפלאו מי קורא לזה יום חופש אבל למכורים שבינינו זהו תחילתו של יום גלישה מדהים בחרמון. בשנים האחרונות נעשים מאמצים רבים על מנת שחווית הגלישה תזכיר לנו את אירופה. אם נתעלם לרגע מהשיירה הקבועה בכניסה לאתר שכבר כמעט ולא קיימת, התור ברכבלים שהתקצר משמעותית מאז התקנת הרכבל החדש, הירידה בצפיפות ובגולשי הקמיקאזה הישראלים, נגלה שאתר החרמון מציע אטרקציות גלישה שלא נופלות מאתרים קטנים באירופה. לכל הגולשים המתחילים ולאלו שלא מכירים הנה סקירה היסטורית קצרה על אתר החרמון: אתר החרמון נפתח לגולשים בשנת 1971 והיו בו שני רכבלים ומסלול אחד בלבד. ב-1983 נפתח מסלול נוסף והתנופה האמיתית החלה בסוף שנות ה-90 עם הוספת השיאון. כך החל להתקדם לו האתר וגדל להיות אטרקציה אמיתית לגולש הישראלי.

ניתן לומר כי הגולשים הישראלים מתחלקים לשתי מחנות, אלו שאוהבים את האתר ואלו שמעדיפים להימנע ממנו. לכל אלו שנמנעים מלהגיע לחרמון נזכיר שסקי וסנובורד הם חוויה שאנו זוכים לה מספר מועט של ימים בשנה ולכן חבל לוותר על ימים כל כך יפים. האתר משתפר בכל שנה החל בשירות, כמות הקופות, תורים קצרים יותר ופינות מנוחה על ההר למי שרוצה שוקו חם בשביל להרגיש קצת חו"ל. החרמון ידוע בימי שלג איכותיים ושמש מפנקת שמבטיחה לנו חוויה בלתי נשכחת, רק אל תשכחו להביא קרם שיזוף לפנים.
יתרון גדול באתר החרמון הוא עובדת היותו סלעי. לאלו ששואלים את עצמם "מדוע?" התשובה היא פשוטה, בכל פעם שיורד מעט שלג תוואי השטח משתנה ואנחנו יכולים לקבל אתר שונה. יתרון אדיר לכל מי שמתכנן להגיע פעם בשבוע בעונה לאתר ומקווה למצוא חוויה חדשה בכל פעם.

 

אם אתם גולשים מתחילים שמחפשים חופשה זולה אולי כדאי לשקול את אתר החרמון כחלק מהחופשה. ניתן היום להגיע לאתר לסוף שבוע, לבלות בצימר קרוב ובכך להימנע מנסיעה מתישה. מומלץ להגיע מוקדם ולשכור ציוד שמתאים לכם. הזדמנות מעולה לעלות לגלוש עם חברים או לנצל את הזמן כדי להתפעל מארצנו היפהפייה.

 

חשוב מאוד לשמור על עצמכם ולזכור שזהו ספורט מסוכן ולכן יש להקפיד על כללי בטיחות ולהימנע מסיכונים מיותרים. לעיתים מה שנראה כשלג מדהים בחרמון מתברר כשכבה דקה שמסתירה סלעים או קרח, מתכון בטוח לנזק לכם ולציודכם לכן שמרו על עצמכם וגם על הציוד והיזהרו.
הישראלי הממוצע אוהב לקטר, זה חלק מהתרבות וכמו שלא נוותר על התרבות שלנו אין סיבה לוותר על אתר הסקי היחידי בישראל, כבר הרבה פחות צפוף ואם לא מגיעים בימים הראשונים של העונה אז אפילו אין תורים ואפשר לגלוש יום שלם רצוף, לקנח בפיתה חמימה עם לבנה ושקיעה יפיפייה על מבצר נמרוד, מי צריך יותר?
השנה יתווספו לאתר מסלול מתחילים ושדרוג למסלול מתקדמים שנפתח בעונה קודמת. עמדות לרכישת סקי-פס בנווה אטי"ב למשכימים וחתול שלג חדש לתנאי גלישה טובים יותר. כולנו מאחלים שסנופארק יוקם בקרוב ועד שזה יקרה אנחנו יכולים להתלהב מתנאי השלג שסיפק לנו החרמון בשנים האחרונות.
ותזכרו, שמכורים אמיתיים יכולים לחלום על שלג בישראל או פשוט לקפוץ לחרמון.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה