המרדף אחרי השלג

על ידי 1 בפברואר 2002מכור ללבן

מאת : טל זומר – אלוף ישראל בסנובורד

 

רוב הגולשים תופסים את הספורט כתחביב, רובם מבלים על השלג שבוע בשנה ובשאר 51 השבועות הנותרים מפנטזים וחולמים על הגלישה הבאה. גם אני הייתי כזה, עד שיום אחד לפני שנתיים החלטתי- לא עוד לא עוד חלומות ולא עוד תקוות לחורף מושלג בארצנו השחונה, אני מתכוון להגשים את חלומו של כל גולש ולרדוף אחר החורף אפילו עד קצה העולם.

התחלתי לגלוש לפני כ-10 שנים, בצעירותי גלשתי ככל גולש ממוצע – שבוע בשנה, התאהבתי בספורט ובלבי גמלה ההחלטה לממש את חלומותיי ולגלוש תקופות ארוכות יותר במהלך השנים.

משנה לשנה הגדלתי את מספר ימי הגלישה שלי, כמובן שתחביב זה הוא לא זול ולכן נאלצתי לעבוד קשה בין חופשה לחופשה כדי לממן את ההתמכרות שלי…

במהלך השנים גלשתי באתרים רבים בצרפת, אוסטריה, שוויץ ונורווגיה, אפילו הגעתי לאחד האתרים הטובים בעולם לסנובורד "וויסטלר" בקנדה, אתר בו כמויות השלג הן מדהימות ותשתית הפארקים וHALF-PIPE לסנובורד היא מהמפותחות בעולם.

בתחילת החורף שעבר ארזתי תיק גב קטן, ותיק ציוד סנובורד גדול ויצאתי לחפש את השלג המושלם.

את רוב ימי החורף בחצי הכדור הצפוני ביליתי בבורג סן מוריץ עיירה השוכנת למרגלות האתר לז-ארק, שם שכרתי דירה ושהיתי בה יותר משלושה חודשים.

כאשר גולשים באתר זמן כה רב הדרך בה מנצלים את המדרונות היא שונה לגמרי, ההיכרות עם המסלולים מאפשרת גלישה יותר איכותית, פחות בזבוז זמן והתעכבויות, נוצרים קשרים חברתיים עם גולשים מקומיים שמכירים את המקומות הפראיים ביותר ולכן כמות ההנאה שמופקת מכל יום גלישה עולה לאין ערוך.

כשהסתיימה עונת הגלישה בצרפת חזרתי לארץ וביוני כבר הייתי על המטוס במרדף אחר החורף לחצי הדרומי של כדור הארץ, למקום אשר רבים מכנים אותו "גן-עדן" – ני זילנד.

בניו זילנד סגנון האתרים הוא שונה, האתרים קטנים יותר, קשיים יותר לגלישה והרבה פחות תיירותיים.

את רוב ימי הגלישה בניו-זילנד העברתי באתר התלול ביותר באי הדרומי TREBLE CONE. באתר שררו תנאי גלישה קשים, אך החוויה של גלישה בניו-זילנד היא שונה לחלוטין מכל מה שחוויתי עד אז.

לרוב המקומות בהם גלשתי הגעתי לאחר טיפוס מעייף במעלה ההר- כדי להגיע למדרונות בהם עוד לא גלשו ואשר מכוסים שלג בתולי ורך.

וכמובן שלא ניתן אלא להשאר נפעם למראה הנופים המרהיבים שנגלים מפסגות ההרים.

כיום אני בארץ מחכה בקוצר רוח לפתיחת עונת הגלישה וליום בו שוב אני אצא החוצה ואראה רק לבן מסביבי. ולכל מי שמרגיש כמוני לא נותר לי אלא להמליץ- לקום, לארוז תיק, לקחת את הבורד ולצאת לעבר חוויות מדהימות!

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה