דני רופ יצא השנה כבר בחנוכה לחופשת הסקי הראשונה לעונה שלו, ועוד קודם כן ביקשנו ממנו לתת לנו קצת המלצות ותחזיות על מזג האוויר הצפוי. רוצים לדעת מתי הסיכוי הכי טוב לתפוס שבוע של פאודר, ועוד קצת המלצות של דני להתמודדות עם הקור וההכנה לחופשה? הנה מה שהוא כתב לנו:

בשנת 1999 חוויתי בפעם הראשונה בחיי את גלישת הסקי. זה קרה בחרמון בגיל מבוגר יחסית, כשאני סובל מפחד גבהים וגם לא ממש מומחה גדול בסוגי פעילות שדורשים שיווי משקל…

אני יודע שהפתיח הזה יכול מעט להישמע כמו התחלה טובה לספר ארוטי… ויש באמת הרבה מהמשותף.
מי שכבר גולש יודע שחווית הגלישה היא מאד עוצמתית וגם מאד ממכרת. מאז ועד היום בכל שנה אני מחכה בקוצר רוח לחורף רק מסיבה אחת-סקי!
אז, בתחילת שנות ה 2000 מספר האנשים שהיו נוסעים לחופשות סקי בחו"ל היה מצומצם יחסית והתאים רק למי שהפרוטה היתה מצויה בכיסו.

רוב האנשים נסעו אז בלית ברירה דרך חברת נסיעות אחת, אך לשמחתנו, עם השנים צצו להם עוד ועוד משווקי סקי והתחרות, יחד עם שמירה על האיכות הורידה את המחירים ויותר ויותר ישראלים נחשפים בשנים האחרונות לחופשות סקי באירופה ובמחירים סבירים.

עכשיו שהכל מוכן והזמנתם חופשה, הכל תלוי ב…… מזג האוויר כמובן!

חופשת סקי וסנובורד יכולה ליפול ולקום על מזג האוויר. לכן כשאני יוצא לחופשת סקי, זו לא ממש חופשה- כי כל ישראלי שרואה אותי באתר או בדרך לאתר רוצה לדעת איך תהיה החופשה שלו…

כולם רוצים שירד שלג רך, שיהיה מספיק קר אבל לא יותר מדי ושלא תהיה רוח וכמובן החופשה המושלמת-שלג רך "פאודר" ושמש (ואם אפשר שהשלג ירד רק בלילה)…

כמובן שאי אפשר ממש לדעת מתי יהיה הכי טוב ואי אפשר באמת לדעת מה יהיה בטווח של יותר מ 4 ימים- לכן אני תמיד אומר שזה עניין של מזל.

בעשור האחרון האקלים קצת השתגע, כנראה בגלל התחממות כדור הארץ. הכל הפך לקיצוני יותר ומוזר יותר- או הכול, או כלום. אנחנו מרגישים את זה גם פה בארצנו הקטנטונת והמשופעת באזורי אקלים רבים.

חופשה בתחילת העונה היא תמיד סוג של סיכון. הנה, השנה עד ל 20 בנובמבר האלפים היו כמו המדבר ואז ביומיים ירד יותר ממטר שלג במקומות הגבוהים. לכן, ההמלצה שלי היא שאם אתם נוסעים לחופשת הסקי בדצמבר או בסוף מרץ ואפריל, לכוון לאתרים גבוהים ומומלץ לאלו שפונים צפונה.

מהניסיון שלי בשנים האחרונות, חופשות השלג המושלמות ביותר היו מאמצע מרץ עד אמצע אפריל.
בעקבות השינויים באטמוספרה שלנו, יש כנראה גם תזוזות של עונות השנה, ופתאום באפריל אנחנו מקבלים גלי שלג באירופה שנה אחר שנה.

מזג האוויר הבלתי יציב והמתעתע, משפיע כמובן גם על האופן שבו צריך להצטייד לחופשה. אם בעבר ידענו שבאפריל צפויה לנו חופשה "אביבית" עם טמפרטורות גבוהות, הרי שבשנים האחרונות גם מי שטס אחרי חג הפסח זכה לעתים לסופות שלגים וטמפרטורות נמוכות מאוד שמתאימות יותר לינואר- פברואר.

לכן לא משנה מתי טסים, צריך להיות מוכנים לכל מזג אוויר ועדיף להצטייד בביגוד ואביזרים שיכולים להתאים לתנאים משתנים, לדוגמא – אני ממליץ לגלוש עם מעיל שאינו עבה מידי ויכול להתאים גם לימים חמים וגם לקרים אם לובשים תחתיו פליס. גם גוגלס עם עדשות מתחלפות- לתנאי ערפל ולימים בהירים הם פתרון מצוין לתנאי הראות שבמהלך אותו שבוע יכולים להשתנות מן הקצה אל הקצה.

כמובן שלא שכחתי את הפריט הכי חשוב- קסדה! אביזר הבטיחות שהפך אפילו לאופנתי בשנים האחרונות, כדאי להצטייד בכזו שניתן לשלוף בה את מחממי האוזניים וכך להתאים אותה לימים חמים.

ולסיום עוד טיפ קטן וחשוב ולמרות שכבר שמעתם את זה אלף פעם… תכינו את הגוף שלכם מבחינת כושר גופני לחופשה. זו חופשה מדהימה, אבל לא חופשת בטן גב. אומנם יש גם אוכל מעולה ו"אפרה סקי" מאחר הצהריים לתוך הלילה, אבל רוב היום תהיו בפעילות אירובית ואנאירובית מאומצת.
לכו לחדר כושר, תרוצו ותעבדו על השרירים "שישרתו" אתכם בחופשה.

טוב, אמרנו כמעט הכל. מה שנשאר לי זה רק להגיע לסקי-פס, להשלים חוסרים וכבר בחנוכה אני על המסלול… מצטער ,השנה לא יכולתי לחכות.
נתראה על המסלולים… או בסקי-פס J
דני רופ

לפוסט הבא
משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה