זומר-ראיון עם מכור

על ידי 1 בינואר 2007מכור ללבן

התחרות הראשונה הייתה לפני שנתיים בפולין, ההחלטה לנסוע הייתה מהיום למחר. באותו זמן הייתי בצרפת והמסע הזה היה חוויה בלתי רגילה, נסענו באוטו עם צמיגי קיץ, כאשר רוב הדרך השתוללה בחוץ סופה חזקה. 26 שעות של נסיעה רצופה ויום למחרת אתה צריך להתחרות בפעם הראשונה בחיים שלך. את המסע הזה לפולין, טל זומר לא ישכח לעולם. כבר בגיל קטן בעקבות אחיו הגדולים, טל גלש גלים וגם על סקייטבורד. לפני 12 שנה הוא נדבק בחיידק הסנובורד ומאז הספורט הזה מהווה חלק עיקרי בחייו. בשנים האחרונות בניסיון להפוך את התחביב למקצוע, משתדל טל לעשות עונה שלמה של גלישה בחורף, בעיקר בצרפת שם חיפש דירה ולבסוף מצא בית שני.


איך אתה רואה את התפתחות ענף הסנובורד בארץ?
תרבות הפנאי והספורט מתפתחת בעולם וגם בארץ, אני רואה כל הזמן התפתחות ומגמה חיובית בגלישת גלים וסקייטבורד. אני מקווה שנוכל לראות את אותה מגמה גם בסנובורד, יש הרבה כישרונות צעירים בארץ וככל שהתמיכה וההתמקדות תהיה בגיל צעיר יותר, כך הסיכויים לראות תוצאות יהיו גדולים יותר.
האם זה אפשרי להיות גולש מקצועי בישראל?
מבחינת הצד של הגולש אין בעיה, צריך להיות ספורטאי עד הסוף,להתאמן הרבה באתרים בחו"ל וכמובן שגם צריך להצליח. מצד שני זה תלוי בכסף, במימון שלך ברגע שיש לך מימון אתה יכול לעשות יותר אימונים ויותר תחרויות. אני חושב שאם אתה גולש ברמה גבוהה אפשר למצוא בארץ מימון לסוג ספורט שכזה, בעיקר בגלל שלא מדובר בסכומים גדולים כל כך.
איך נראה סדר יום של גולש מקצועי במהלך העונה?
מרגע שאני פותח את העיניים, מזג האוויר הוא שקובע את סדר היום. היום האולטימטיבי הוא, תנאי מזג אוויר טובים ואז ארוחת בוקר מהירה ויוצאים לגלוש עד שהגוף מתעייף. יש פה עניין של בגרות, להבין את הגוף שלך ואת הצרכים שלו, לכן חשוב להפסיק לגלוש כאשר מרגישים שהגוף עייף ולא יכול להמשיך יותר.
האם גלישת גלים וסקייטבורד תורמות לך לשפר את הביצועים בסנובורד?
גלישת גלים זה ה"נשמה" של כל הבורד ספורט וכל ההשראה מגיעה משם. מגיל 17 אני מתמקד בסנובורד, אבל בקיץ אני מתאמן כל הזמן גם בגלישת גלים וגם בסקייטבורד. שלושת ענפי הספורט האלה קשורים ביניהם קשר הדוק ואני אוהב את שלושתם באותה מידה.
איך מתמודדים עם הפחד לבצע דברים חדשים?
קודם כל אני מנסה לנתח ולעבור על כל מה שצריך לעשות ואיך לעשות את זה, אחר כך בונים את הביטחון בעזרת תרגילי בטחון. אחרי שהביטחון נבנה אני פשוט הולך על זה ומעלה את הרף כל הזמן. לפעמים זה עלול לכאוב, אבל אם זה כואב אני מייד ממשיך הלאה ולא מוותר, פחד זה עניין בראש וכל אחד מתמודד אתו בצורה שלו.
איזה ציוד אתה לוקח איתך לעונה ואיך אתה מתחזק אותו?
מבחינת בורדים, אני לוקח בורד פרירייד ארוך 160 ס"מ, בורד פריסטייל קצר יותר בין 156 ס"מ ל 160 ס"מ וגם בעונה האחרונה לקחתי בורד מיוחד לבורדקרוס שהוא 166 ס"מ. מבחינת ציוד הגנה אני משתמש וממליץ מאד על קסדה, מגן גב מקיף ומכנסי מגן. מבחינת התחזוקה וקס לבורד זה דבר מאד חשוב אני ממליץ לשמור על הבורד עם וקס שמשפר פלאים את מהירות הגלישה, במהלך העונה אני שם וקס בערך פעם בשבוע ופעם בכמה זמן אני מכניס אותו לטיפול מקצועי.
מה השאיפות שלך ולאן אתה רוצה להתקדם?
השאיפות שלי בתחום הבורדרקרוס, זה להשיג ניקוד מתאים להיכנס לתחרויות הworld cup. בשביל זה אני צריך להשיג מימון מתאים שיעזור לי להשתתף בתחרויות המתאימות. מעבר לזה אני פשוט רוצה להתקדם בגלישה ולהמשיך לעבור חוויות חדשות ומעניינות.
מה ההמלצה שלך למישהו שרוצה להיות גולש סנובורד מקצועי?
להקדיש את עצמך לגלישה, זה אומר לעשות עונה בקיץ כאן ולהתאמן בסקייטבורד וגלישה ועונה שלמה בחורף באתר סקי. צריך לחסוך כסף בשביל זה ולמצוא דירה באחד מהאתרים ופשוט להתחיל לגלוש כמה שיותר. לא מספיק רק לגלוש, צריך לדחוף את עצמך כל הזמן קדימה, גם בתחום המנטאלי לחשוב כל הזמן על התנועות ועל הגלישה שלך

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה