חליפות העכביש

על ידי 1 בפברואר 2005מכור ללבן

כל המכורים ללבן כבר מכירים את ספיידר, חברת ביגוד הסקי הקנדית המובילה בעולם. מי לא התאהב באחת מן החליפות המדהימות עם סמל העכביש בעקבות פגישה מקרית בחנות? מי לא חמד את החליפה המקצועית ההיא, בה מתהדרים כל מדריכי הסקי באתר? בזכות העיצוב, האיכות והחדשנות הטכנולוגית, הפך השם "ספיידר" למילה נרדפת למקצוענות בגלישה. הקולקציות שמשיקה החברה מידי שנה בולטות לטובה בין שלל המותגים הגודשים את שוק בגדי הגלישה העולמי, ובהתאם החלטנו להגיש לכם את סיפורה של החברה ומייסדה, דיוויד ג'ייקובס.

 

ג'ייקובס נולד למשפחה יהודית במונטריאול, קנדה, בשנת 1933. בגיל 13 התוודע לסקי והתמכר, עד שבגיל 18 כבר השתתף בתחרויות גלישה בהצלחה מרשימה. כעבור 3 שנים נוספות הצטרף לנבחרת הסקי של קנדה ובגיל 27 זכה בתואר אלוף קנדה בדאון היל, אז גם החל הטיפוס המהיר שלו לצמרת תעשיית הסקי העולמית.
בשנת 1978, כשבניו של ג'ייקובס החלו להתחרות אף הם בתחרויות סקי, החליט, כמו שהיה עושה כל אב יהודי גאה ודואג, להתרכז בצרכי המיגון של גולשים מקצועיים. כשגילה כי ישנו רק מפעל אחד בעולם, הנמצא באיטליה, שמייצר חולצות עם הגנות, החליט ג'ייקובס לנסות ולעשות זאת בעצמו. הוא עיצב וייצר גרסה משלו לחולצת סקי ממוגנת וטרח ליידע בכך 7000 גולשי סקי תחרותי, שהגיבו בהתלהבות יתירה.
אחד המוצרים הראשונים של החברה היה מכנסי מגן עבור גולשים מקצועיים, שרופדו ברצועות מיגון ייחודיות באזור הברכיים והירך. הרצועות הללו נראו לרבים כמו קורי עכביש, ועד מהרה החלו מתחריו לכנות אותם "Spyder Pants ". השמועה הגיע לג'ייקובס, שהבין את הפוטנציאל הטמון בשם והחליט לקרוא לחברה שלו SPYDER. מצחיק לציין בהקשר זה, שג'ייקובס היה ארכינופוב מדופלם, אדם המפחד פחד מוות מעכבישים.

הנישה של SPYDER הייתה תמיד High-End Ski-Wear, בגדי סקי ברמה ובאיכות הגבוהים ביותר. ג'ייקובס טוען, כי בזמן שהקים את SPYDER השוק למוצרים מסוג זה לא היה גדול, אך הוא ידע כי אם יצליח לכבוש את הפסגה הקטנה הזו הוא צפוי להשאיר את מתחריו הרחק מאחור. עם הגידול בדרישה מצד גולשי הסקי החובבים לביגוד ברמה טכנולוגית גבוהה, גדלו גם גדלו המכירות של SPYDER. התרחבות האדירה ביצוא היא תוצאה של שינויים בכלכלה הגלובאלית, כמו גם התרחבות משמעותית של שוק בגדי הסקי העולמי. כיום קהל הלקוחות של SPYDER מורכב מ- 10% של גולשי סקי מקצועיים ו-90% גולשים חובבים, הווה אומר אנחנו.
הקולקציה של SPYDER היא ענקית, בייחוד בשנים האחרונות, וכוללת פריטים ברמת עיצוב, גימור ואבזור מהגבוהות בעולם. פריטי הלבוד עם סמל העכביש הם מקור השראה לשאר החברות הרציניות בענף, והעיצובים היוצאים מן הסדנאות בקנדה מועתקים כל העת, גם אם בהצלחה חלקית. ההשקעה המדהימה בפרטים והטכנולוגיה המורכבת המשמשת בתהליכי הייצור, הופכים את ההעתקה לבלתי אפשרית. SPYDER מפתחת בעצמה את הטכנולוגיה המשמשת בייצור הבדים והממברנות המתקדמים מהם מיוצרים הבגדים, ומחלקת המחקר והפיתוח שלה מובילה את התעשייה העולמית. לפני מספר שנים הנפיקו מהנדסי החברה בד המפחית את רמת חיכוך הרוח ב-20%, ממנו יוצרו חליפות עבור גולשים מקצועיים. כעבור זמן קצר הכריזו בארה"ב כי השימוש בחליפות מסוג זה אסור בתחרויות, שכן הן מעניקות לגולשים איתן יתרון משמעותי מידי על פני שאר המתחרים.

 

הקולקציה של SPYDER נחלקת לכמה סגנונות ורמות טכניות, והעיצוב בה פונה לקהלים מגוונים. ישנו ביגוד אופנתי יותר עבור קהל המקפיד בלבושו ומחפש את המילה האחרונה, ביגוד בעיצוב ספורטיבי וצעיר יותר, וכמובן, קו ביגוד מיוחד לילדים. לקראת העונה הקרובה מתגאה SPYDER בחברת בת חדשה, "SECTION" שמה, המתמחה בביגוד טכני ואיכותי עבור גולשי הסנובורד. פריטי הביגוד מתנאים בסוגי אבזור שטרם נראו, עליהם נרשמו כבר 5 פטנטים, והם מיוצרים כולם ברמת הגימור המפורסמת של SPYDER.
"סקי-פס" הינה היבואנית הבלעדית של SPYDER בישראל. זוהי השנה החמישית בה "סקי-פס" מביאה את הביגוד הקנדי המוביל מבית היוצר של SPYDER, והדרישה אליו עולה כל העת. חשוב לזכור כי לבישת חליפת סקי או סנובורד של SPYDER כרוכה בסיכון מסוים – לאחר שלובשים אותה לא ניתן ללבוש אף חליפה אחרת. ראו הוזהרתם!

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה