טום סימס

על ידי 1 בינואר 2013מכור ללבן

עונת החורף השנה נפתחה עם חדשות עצובות. ב-12 בספטמבר נפטר טום סימס מהתקף לב והוא רק בן 62. סימס הוא מהאבות המייסדים של הסנובורד ופורץ דרך אמיתי. המורשת של טום היא בראש ובראשונה דורות על גבי דורות של גולשות וגולשי סנובורד שבלעדיו עדיין היו גולשים על בורדים ללא סכינים, לא יודעים מה זה פריסטייל ולא מורשים בכלל לגלוש ברוב אתרי הסקי.

הסנובורד הראשון של טום
טום בנה את הסנובורד הראשון שלו בגיל 13, בשנת 1963, בסדנת העץ של חטיבת הביניים בניו ג'רזי. מאוחר יותר הוא עבר לגור בקליפורניה שם הוא השתלב והתאהב בתרבות הגלישה והסקייטבורד – הוא העיד שהפך למכור לעמידה על קרשים שהעמידה עליהם היא הצידה. המעבר שלו לקליפורניה חתם את הגולל על עתידו והפך אותו ל surf dude אמיתי.
בהמשך סימס הקים את סימס סקייטבורדס – שהיתה מחברות הסקייט המובילות בזמנו, עם נבחרת מפורסמת ועם חידושים בציוד שלא היה אז בנמצא.

"סימס סנובורדס"
בשנת 1976 הוא הקים את החברה "סימס סנובורדס" במסגרתה הוא המציא, פיתח ושכלל סנובורדים שהיום נחשבים כסטנדרט. בין היתר אפשר לזקוף לזכותו את סכיני המתכת, ה"קיקטייל" (בורד בו גם הזנב מורם מהשלג), סנובורד ייעודי לנשים, קרשי פרו-מודל וביינדינגס בעלי היי-בקים מתקפלים.

במקביל טום דחף חזק את הספורט לכיוונים חדשים, באותה העת רוב גולשי הסנובורד הושפעו רבות מתרבות הסקי –והיו לבושים בהתאם וגלשו בהתאם – טום עם הגישה הקליפורניאית שלו דחף לכיוונים אחרים לגמרי ובנה סביב הצורה שבה הוא ראה את הספורט את הנבחרת שלו ואת ציוד הסנובורד שלו.

הוא בנה את ה-half pipeהראשון בשלג באתר לייק טאהו בקליפורניה. ודחף לתחרויות בסגנון שהיום נקרא פריסטייל – בתקופה שרוב הגולשים היו מתחרים בסללום ולובשים ביגוד סקי צמוד.

טום זכור גם מאחר הרגעים שחשפו את הסנובורד לעולם – בשנת 1985 הוא היה הכפיל של רוג'ר מור בסרט ג'יימס בונד "רצח בעיניים" בסצנת הסנובורד באלפים השוויצריים. במהלך הצילומים הוא התערב עם כל אנשי הצוות שאם הוא יצליח לגלוש דרך האגם הם יתנו לו 100 דולר כל אחד. הוא הצליח בניסיון הראשון ואיך שהוא ירד מההר הלך והזמין את כולם לשתייה ב-2,000 דולר.

מוביל תעשיית הסנובורד
כמוביל תעשיית הסנובורד עם אחד מהמותגים הגדולים והמוערכים בכל הזמנים, טום גילה וטיפח את מיטב גולשי הסנובורד בינהם טרי קידוול, שון פלמר, נוח סלסנק, טרה דקידס, מרק פרנק מונטויה (MFM), קרייג קלי ועוד רבים וטובים.
בנימה אישית יותר, אנחנו יכולים לספר לכם על יום גלישה בלתי נשכח בחברתו של טום בוויסטלר.
בטום היה את השילוב מאוד ייחודי של אדם שאוהב בכל ליבו את תחום הגלישה וחי אותו, יחד עם מרץ בלתי נלאה לפיתוחים חדשים – שהצעידו את ענף הסנובורד קדימה במלוא המרץ.

חמישה עשורים אחרי שבנה את הסנובורד הראשון שלו, טום נשאר גולש מושבע על הגלים, בכביש ועל השלג וחותמו על הספורט ישאר לעד.
תודה לך טום.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה