טורסטיין הורגמו

על ידי 1 בינואר 2014מכור ללבן

עם שם "קליט" כמו טורסטיין הורגמו, היה די ברור שהבחור הנורווגי הזה לא יוכל להשתלב כנציג שרות באחת מחברות הדייג המקומיות במדינה הקרה בה נולד, וגורלו ככל הנראה נחרץ להיות אחד מגולשי הסנובורד הטובים בעולם. בערב חג המולד ה 12 בחייו, קיבל טורסטיין את הסנובורד הראשון שלו מאמו. כבר אז הוא חלם להיות גולש מקצועי יום אחד. ובאמת, כבר בגיל 18 הוא התקבל לנבחרת של חברת הענק האמריקאית- DC. בגיל צעיר כל כך חלומו למעשה התגשם בכך שהצטרף לאחת מנבחרות הגולשים הטובות אי פעם.
אבל זו היתה רק ההתחלה – על תרגיל הטריפל קורק שמעתם? את הסרט הורגאזם ראיתם? על הבורדים מגה ופליי של DCגלשתם? את המעיל של DCוטורסטיין לבשתם? אם לא – זה הזמן להכיר את אחד השחקנים החזקים והמשפיעים היום בעולם הסנובורד.


בעונת 2007 טורסטיין היה בן 20 והתחיל להתחרות בתחרויות הסבב העולמי של חברת סווטש. באותה שנה הוא הגיע לפודיום בארבע מתוך שש התחרויות בסבב. במהלך השנים תותחים כמו טרוויס רייס וטוד ריצ'רדס מהנבחרת של DCעזרו לו לצבור עוד ועוד תרגילים לארסנל הפרטי שלו. בשנת 2009 טורסטיין עשה היסטוריה כשניצח את רייס בתחרות הביג- אייר באקס גיימס, כשהוא עדיין לא נחשב פרו (גולש מקצועי). למרות שהניצחון על רייס ביסס את מעמדו כאחד הגולשים הטובים בעולם, זה לא הספיק לו ובאותה השנה הוא גם ניצח את שון ווייט בתחרות הסלופ סטייל בסבב הדיו טור. בעונת 2010 הוא נחת לראשונה "סוויץ' 1260" (שלושה וחצי סיבובים באוויר!!), תוסיפו את זה לניצחונות על טרוויס רייס ושון ווייט וקיבלתם את טורסטיין על בורד פרו מודל משלו.

 
הקריירה שלו התחילה אמנם לצבור תנופה עוד לפני שהפך למקצוען, אבל היה אירוע ספציפי אחד שביסס את מעמדו כאחד מהגולשים הטובים בהיסטוריה: טורסטיין התחיל את עונת 2011 בגלישת קיץ בנורווגיה, יום בהיר אחד הוא החליט לנסות תרגיל שמעולם לא נחתו ורובנו חשבנו שהוא אפשרי רק במשחקי מחשב. התנאים היו מושלמים, יום שטוף שמש וקפיצה למרחק של 100 פיט (קצת יותר מ 30 מטר), שרק חיכתה שטורסטיין יתחבר לבורד ויתחיל לגלוש לקראתה. בניסיון הראשון טורסטיין הסתובב 3 סלטות באוויר בשילוב של סיבוב 360 מעלות, נחת מושלם ותפס את מקומו הבלתי נשכח בהיסטוריה של הענף- הגולש הראשון אי פעם שנחת טריפל קורק מצולם.

טורסטיין התחיל את עונת 2011 בכל הכוח ואז לאט לאט הגביר את הקצב. אחרי הטריפל קורק בנורווגיה הוא טס לארה"ב, שם הוא הגיע לפודיום בכל שלושת התחרויות בסבב הדו טור וזכה במקום הראשון בתחרות הסלופ סטייל. האקס גיימס שהתקרבו במהירות היו היעד הבא שלו, אבל במהלך צילומים לקטע שלו בסרט החדש של DCהוא שבר 4 צלעות. אחרי שנחת את הטריפל קורק הראשון בהיסטוריה כל העיניים היו מופנות אליו וכולם ציפו שהוא יספק את הסחורה. כל מי שאי פעם שבר או סדק צלע יודע שלגלוש בתחרות שלושה שבועות אחרי פציעה כזו זה בלתי אפשרי- וטורסטיין עשה את זה עם 4 צלעות שבורות.

ביום התחרות היו הרבה סימני שאלה באוויר, האם טורסטיין יכול לגלוש? האם הוא עמוד באתגר? האם הקהל יראה בלייב את הטריפל קורק הראשון בהיסטוריה שננחת בתחרות? התשובות לא איחרו לבוא. בראן הראשון שלו בתחרות הביג אייר, הוא ניסה את הטריפל קורק אבל התרסק בנחיתה, הקהל השתתק ואף אחד לא ידע אם טורסטיין יכול להמשיך לגלוש עוד. במחשבה לאחור הוא אומר שזה היה מאוד מסוכן לנסות את התרגיל הזה שוב במצבו הבריאותי (הצלעות השבורות) ועוד אחרי נפילה כזו, אבל האנדנלין פימפם לו בעורקים וכמה דקות מאוחר יותר הוא שוב עשה היסטוריה והפך להיות גם הגולש הראשון שנוחת טריפל קורק בתחרות.
מאז שנת 2011 עולם הסנובורד השתנה לחלוטין בכל הנוגע לתרגילים שמשלבים שלוש סלטות וטורסטיין הוא מנהיג המהפכה. כיום הוא ועוד מספר מצומם (אך גדל והולך) של גולשים מצליחים לנחות את קומבינציות הטריפל אך הן הופכות מורכבות יותר ומסוגננות יותר מיום ליום. טורסטיין ממשיך להרשים את כולם, ונכון להיום הצטרפו לארסנל שלו עוד כמה תרגילים שונים שהוא הראשון אי פעם שנחת אותם.
אחד הסרטים היותר לא שגרתיים ושמעביר את הרוח של טורסטיין בצורה מושלמת הוא HORGASEM – סרט שכולו על חברנו היקר.
את הסרט כולו תוכלו לראות ביו טיוב- חפשו Horgasm- A Love Story. שווה להקדיש לכך חצי שעה לילית איכותית…
טורסטיין הורגמו הוא לא הכוכב הטיפוסי שאתם מצפים מגולש סנובורד להיות. הוא הפנים של חברת הענק DCאבל למרות זאת הוא צנוע, מצחיק, חכם ובעיקר קטן יחסית למה שהייתם מצפים (173 ס"מ ו 70- ק"ג), הוא מעדכן את הבלוג שלו בלי הפסקה, יוצר מוזיקה ואסור לשכוח את כל פעילות הווידיאו שלו בעולם היוטיוב של שנת 2013. בקיצור, גולש ענק עם סגנון הגלישה הכי סטייל שיש.
בעונת 2014 יגלוש טורסטיין על בורד מדגם PLY של DC, ילבש מעיל שקרוי על שמו ומסומן על ידי רבים כאחד המעילים הכי סטייל על ההר.
את קולקציית DC המלאה, כולל הציוד של טורסטיין, תוכלו להשיג בלעדית ברשת סקי-פס.

לפוסט הבא
משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה