כיצד קונים ביגוד סנובורד

על ידי 1 בפברואר 2003מכור ללבן

קל מאוד להבדיל על ההר בין גולש סנובורד מנוסה לבין גולש מתחיל שהבנתו לגבי תפקיד הלבוש בגלישה והדרך הנכונה לניצול הבגד שואפת לאפס. ההנאה שמופקת מהגלישה היא ביחס ישיר לאיכות הבגד והתאמתו לתנאי האקלים.

מטרת הביגוד היא לנטרל את השפעתם של גורמי האקלים על הגולש ולמנוע סבל ועיסוק מיותר של הגולש בכל הקשור לכך.

על מנת לבנות מערכת ביגוד אשר תבצע כראוי את המצופה ממנה, רצוי להישמע להנחיות אלו:

1. שכבה ראשונה-השכבה המנדפת-שכבה זו של ביגוד היא זו הבאה במגע ישיר עם גוף הגולש ותפקידה להרחיק במהירות הגדולה ביותר את הזיעה מהגוף , תפקיד הביגוד הוא לשמור את טמפרטורת הגוף אחידה ולמנוע מצב של קיפאון או התחממות יתר , הגוף מזיע כדי להתקרר אך במידה והזיעה תישאר צמודה לגוף יווצר מצב של התקררות יתר, לכן עלינו לעזור לגוף ולהשתמש בביגוד תחתון אשר ירחיק את הזיעה במהירות האפשרית.

 

2. שכבה שניה-השכבה המבודדת-תפקידה של שכבה זו לבודד את הגוף מהטמפרטורה שבחוץ, נהוג ללבוש בשכבה זו וסט או חולצה ארוכה אשר עשויים מפליס או מחומרים מבודדים אחרים אשר גם מאפשרים לזיעה להתנדף, עוביה ומשקלה של שכבה זו בהתאם לטמפרטורה החיצונית, בימים חמים מאוד ניתן אף לוותר עליה.

 

3.שכבה שלישית-השכבה החוצצת-שכבה זו היא המעיל/מכנס, תפקידה של שכבה זו הוא להפריד ולספק הגנה לגוף הגולש מרוח, שלג , גשם ומרטיבות אשר נמצאת בכל מקום סביבו. האלמנט המשמעותי ביותר בשכבה זו הוא עמידותו של הבד החיצוני ברטיבות ויכולתו לאפשר נידוף של זיעה מן הפנים החוצה.

 

יכולות אלו נמדדות במ"מ, יחידת מידה זו (שהינה מידת לחץ מים לאורך זמן) מאפשרת לגולש לדעת את רמת אטימותו של המעיל/מכנס.

 

ביגוד גלישה פשוט 2000 -+ מ"מ

ביגוד גלישה סביר 5000 -+ מ"מ

ביגוד גלישה איכותי 10000 -+ מ"מ

ביגוד גלישה לתנאים קיצוניים 20000 -+ מ"מ

 

תפרים מודבקים מוסיפים לעמידותו של הבגד בפני מים ע"י מניעת חדירת מים מהתפרים.

 

כמובן שרצוי שבמעיל/מכנס יהיו כמה שיותר איבזורים כגון:

 

כיסים יעודיים למברג, משקפיים, מיני דיסק, מכשיר קשר, טלפון, כיסוי לרוכסנים, איוורורים,חגורת פאודר,כובע סערה

ועוד מיני המצאות ואיבזורים שמקלים על חיי הגולש. ישנן חברות ביגוד אשר מאפשרות חיבור המעיל למכנס בשיטות שונות אופציה נוחה מאוד אשר מונעת כניסת שלג ורטיבות ברווח שבין המעיל למכנס.

כמובן חשוב ביותר שהביגוד יהיה נוח ולא מסורבל מידי כיוון שגלישת סנובורד מאופיינת בהרבה תנועות שונות ומשונות וכדאי מאוד שיהיה לכם נוח בביגוד.

גרביים- יש לגרוב גרבים העשויות שילוב של חומרים סינטטיים עם צמר, גרבי סקי טובות מונעות שיפשופים כתוצאה מהלחץ של הנעל ושומרות על חום הרגליים. אין לגרוב גרבי כותנה!!!

כובע-חשוב מאוד לחבוש כובע, החומרים הנפוצים הם פליס וצמר תפקידו של הכובע למנוע איבוד מחום הראש (עד 50% מאיבוד החום אצל גולשים הוא מהראש).

במידה ותקדישו מחשבה לבניית מערכת ביגוד איכותית אשר עונה על צרכיכם ומתאימה לכם, מובטחת לכם חווית גלישה מהנה ללא הסבל שיכול להיגרם מרגליים רטובות וקפואות וללא בזבוז זמן גלישה בגלל חוסר התאמת הביגוד לתנאים.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה