כל הדברים שרציתם לדעת על גלישת סקי וסנובורד

על ידי 1 בינואר 2013מכור ללבן

כל הדברים שרציתם לדעת על סקי וסנובורד ולא העזתם לשאול…

כמה גולשי סקי הותקפו על ידי דובים? כמה דובים גולשים סקי? מהי קפיצת הסנובורד הרחוקה ביותר? היכן שוכן אתר הסקי הגבוה בעולם? על חלק מהשאלות הנ"ל תמצאו מענה בהמשך, את האחרות תאלצו לחפש בגוגל בכוחות עצכם. ברשימה הבאה תמצאו עובדות מדהימות על עולם הסקי והסנובורד:

1. האסטרונאוט הריסון שמידט מצוות אפולו 17 מחזיק בשיא המהירות בהליכה על הירח- 11 קמ"ש, בזכות שימוש בטכניקה שנלקחה מגלישת סקי קרוס-קאנטרי- מעניין אם לזה התכוון מייקל ג'קסון בריקוד ה-MOONWALK …

2. אורכו של הסנובורד הארוך ביותר בעולם הוא 2.9 מטר- עבור הסקיירים שביניכם, שאולי לא כ"כ התרשמו, נזכיר שאורכו של בורד ממוצע כיום הוא קצת יותר ממטר וחצי.

3. עד יוני 2012, אתר הסקי הגבוה בעולם היה צ'אקאלטאיה בבוליביה השוכן בגובה 5,421 מטר- אפשר אולי לגלוש שם, רק לא כ"כ ברור איך גם נושמים תוך כדי…

4. האתר המושלג ביותר הוא הר בייקר במדינת וושינגטון עם ממוצע של 16.3 מטר שלג בשנה- לשם השוואה, זו פחות או יותר הכמות שירדה במצטבר בחרמון בעשר השנים האחרונות…

5. שיא המהירות בגלישת סקי נקבע בלז-ארק, צרפת, ועומד על 251.4 קמ"ש- אם הגולש היה מתחרה מול מרצדס AMG SL63חדשה, הוא עדיין היה מנצח ( מוגבלת אלקטרונית ל 250 קמ"ש).

6. שיא המהירות בסנובורד גם כן נקבע בלז-ארק והוא עומד על 201.9 קמ"ש- אם הוא היה מתחרה מול סוזוקי אלטו 1.0 ל' הוא היה מנצח בגדול- מהירות מקסימלית 160 קמ"ש.

7. שיא הגובה בקפיצת סנובורד שייך לגולש האגדי טרייה האקונסן, בקפיצה מ 1/4 pipeלגובה של 9.8 מטר- כדי להבין את ההישג, דמיינו את עצמכם יושבים במרפסת של דירה בקומה השלישית ופתאום רואים את טרייה עובר וממשיך למעלה.

8. קפיצת הסנובורד הרחוקה ביותר הייתה של הגולש הנורווגי מדס ג'ונסון למרחק של 187 פיט או 57 מטר- זה יותר מהאורך של שני מגרשי כדורסל מחוברים. בקפיצה אחת!

9. גולש הסנובורד שהרוויח הכי הרבה כסף בשנה האחרונה הוא כמובן שון ווייט, עם כ-8 מיליון דולר מחסויות ופרסים- חלק מהכסף הוא בזבז בארץ, כשהגיע השנה למסיבת יום הולדת של איזו דוגמנית.

10. גדולי בתי האופנה ניסו את מזלם בעיצוב בגדי סנובורד ואף את הסנובורדים עצמם, ביניהם דיור, דולצ'ה&גבאנה, הוגו בוס, ורסאצ'ה ושאנל- מזמן כבר חשבנו להעביר את סקי-פס מיד אליהו לכיכר המדינה…

11. עדיין קיימים שלושה אתרי סקי בארצות הברית שאוסרים על כניסה לגולשי סנובורד. למה ממשיכים להסביר לנו שסקיירים הם אנשים נאורים?

12. מי שהביא את הסקי לשוויץ הוא לא אחר מאשר ארתור קונן דויל, הלוא הוא היוצר של ספרי שרלוק הולמס. לאחר שגלש בנורווגיה (!), הוא חשב שבשוויץ ההרים נראים לו מתאימים גם כן. מאוחר יותר הוא כתב: "אני משוכנע שבבוא הזמן יגיעו מאות בריטים לשוויץ לעונת הסקי." אם הוא רק היה מבקר בחרמון באותה תקופה, יש סיכוי שבמקום פיתה עם לבנה, במג'דל שמס היו מוכרים בסוף היום פיש אנד צ'יפס…

13. לא רק ישראל היא יעד מוזר לסקי. קיימים אתרי גלישה גם בלבנון, איראן, קפריסין, טורקיה, קולומביה, מצרים, אקוודור, דרום אפריקה, מרוקו, קזחסטן. בוראט גולש סקי או סנובורד?…

14. בטקס האוסקר של שנת 1970 זכה בתואר הסרט הדוקומנטרי הטוב של השנה סרט בשם " האיש שגלש במורד האוורסט", המתאר את האלפיניסט היפני יושירו מיורה כאשר הוא גולש במורד ההר הגבוה בעולם ועובר מרחק של 2 קילומטר בשתי דקות ועשרים שניות. כדי להאט הוא היה צריך השתמש במצנח, וגם איתו הוא הצליח להגיע לעצירה מלאה פחות מ 100 מטרים לפני תהום. בפעם הבאה שיכנס בכם גולש מתחיל שלא מצליח לעצור בפינה, ספרו לו על השיטה עם המצנח.

לפוסט הבא
משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה