לה גראב (La grave)

על ידי 7 בינואר 2018מכור ללבן

כהרגלנו בקודש, באמצע החורף הקודם פתחנו שותפי לגלישה ספי ואנוכי את powder.ninja וחיכינו. חורף קשה היה באירופה, בלי סופות רציניות בשום מקום. לפתע התחזית הראתה סופה שהיה שווה להפעיל בשבילה את סעיף הפאוודר בחוזי העבודה שלי ושל ספי. כאן מתחיל סיפור משעמם וקצת ארוך שנדלג עליו, ונגיע ישר לחצי החופשה השני, אותו העברנו לעיירה בשם לה גראב שבצרפת, תוך ויתור על הדירה המקורית שכבר שילמנו עליה, ב Les Deux Alps (מון חיי לילה, הרבה אוף פיסט אבל ברמת קושי נמוכה) לטובת ספה משותפת עם כלב.

הגענו לעיירה בהזמנתו של ז'אן לואי, פרו מקומי וחבר ותיק, שמתחיל השנה את עונת הגלישה השמינית שלו ב"אתר". למה מרכאות? ובכן, לה גראב זה הכל פרט לאתר סקי סטנדרטי. ההגדרה היותר מדויקת שלו צריכה להיות פשוט "גן עדן", ובצירוף מקרים מדהים, זה גם המקום שאליו יגיע כל מי שיזלזל בהר הזה… כשהגענו לעיירה, לאחר חיבוקי השלום, קיבלנו מז'אן לואי (Jean-louis st arneault ביוטיוב) אאת התיאור הבסיסי של לה גראב: "תשמעו, זה אתר מטורף. לא גלשתם דבר כזה בחיים שלכם. יש פה הכל- פאודר, צוקים, סנפלינג וטיפוסים על קרח, חיבור מיוחד עם הטבע, ואנשים מתים פה כל הזמן".

כל "האתר" הינו גונדולה אחת שעולה מ 1,450מ' ל 3,600מ' כאשר משם יש שתי אופציות. הראשונה שבהן היא להיגרר ע"י חתול שלג לטי בר שמעלה לקרחון בגובה 3,900 מ'. השנייה, היא "פשוט" לגלוש משם למטה. רק צריך לדעת- אין מסלולים, אין סקי פטרול, ההר תלול ברמה פסיכית, 60-70 אחוז מהראנים כוללים סנפלינג במפלי קרח, אם עולים לקרחון חובה לגלוש עם רתמה, כדי שיהיה אפשר לחלץ אתכם כשתיפלו לcrevasse (בקע בקרח). תדאגו לסלולרי עם קליטה ומומלץ גם מכשירי קשר, ציוד מפולות מלא, מורה דרך מקומי (חובה) ותוודאו שכל מי שמצטרף לנסיעה יודע לגלוש בכיף שלו באוף פיסט בדרגה מינימלית של בלק דאיימונד. אחרי ששרדתם את כל זה אז שתדעו שעומד להיות לכם ממש ממש כיף. ומפחיד לפעמים. אבל אז שוב כיף.

ללה גראב יש שלושה ראנים בסיסיים, שלאחר יומיים עם מורה דרך תוכלו לעשות אותם כבר לבד. עם מלא נקודות נסתרות ומגניבות ועם ורטיקל דרופ של 2 ק"מ בממוצע – הראנים הללו יעסיקו אתכם ליומיים שלושה שבהם כבר אין לכם כסף לשלם על מורה דרך. לשאר ההר אל תלכו ללא הדרכה מקומית- זאת משאלת מוות. בלה גראב ניתן למצוא פאודר גם לאחר שבועיים בלי סופה – הכל שאלה של כמה אתם מוכנים ללכת ברגל/ לטפס בשביל זה. חלק מהראנים נגמרים באחד הכבישים שבסביבה ומצריכים לקיחת טרמפים, אבל רובם מסתיימים באחת מתחנות הגונדולה המקומית, בה העלייה לפסגה אורכת כ-45 דקות.

מבחינת ציוד גלישה, זה היה אתר מצוין בשביל לגלות מה מגלשי wreckcreate115 של ליב טק יודעים לעשות, והם בהחלט לא אכזבו. זה סקי עם אחיזה על הכל, כולל גדר מתכת וזאת למרות רוחבו. סקי מאוד קשיח ומגיב מצוין בפאודר. את ההנאה ממנו אסכם במילה אחת עם שתי אותיות: וווווווווווווההההההההההווווווווווו

חיי הלילה בלה גראב כוללים שני בארים ושלוש או ארבע מסעדות, אבל זה לא באמת מטריד כי אחרי שניים עד שלושה ראנים ביום (נפילת גובה של 6 ק"מ!) – אני רק רציתי למצוא את המיטה הקרובה ולהתרסק לתוכה.
בעיירה עוברים בין אוטובוס אחד לשניים ביום מגרנובל ויש מספר בתי הארחה ומלונות. פס יומי עולה 45-50 יורו. דרך אגב, ביום שבו האתר נחשב "מפוצץ" יש בו 500 גולשים, כך שתיאורטית ניתן לגלוש שבוע כמעט בלי להיתקל באנשים פרט למסעדה שלמעלה.

מרגישים מוכנים? רוצים לגלוש על הקצה? תכניסו את לה גראב ליומן שלכם.

השאירו תגובה

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה