מהפכת הסנובורד של נוור סאמר

על ידי 15 בינואר 2010מכור ללבן

מהפכת ה"רוקר" – אותו מבנה של הסנובורד שהפך את התעשיה על פיה (תרתי משמע), לא החל במפץ גדול אלא דווקא מכמה דגמים שוליים בחברות שונות.
אנו מביאים לפניכם את הסיפור מאחורי מבנה הסנובורד הייחודי שככל הנראה תראו יותר ויותר בשנים הקרובות.
נוור סאמר

את חברת נוור סאמר רובכם כבר מכירים, הבורדים המצוינים שלהם נגישים לקהל הישראלי כבר 6 עונות מוצלחות ומשנה לשנה הדומיננטיות שלהם רק עולה, ויותר ויותר גולשים ישראלים מצטרפים למשפחה הגדולה של החבר'ה צרובי השמש ומוכי הרוח מדנבר קולוראדו.
אמנם את נוור סאמר אתם מכירים כחברת בוטיק ייחודית ששמה דגש אדיר על איכות חומרים יוצאי דופן וקפדנות בנייה שאין שניה לה בתעשיה, אך גם אותנו הפתיעו האחים קנדיי- מקימי החברה, בחדשנותם פורצת הדרך, שמהווה היום מקור לחיקוי לרוב חברות הסנובורד.

 

לפני שנתיים, כשגל ה"רוקר" היה עדיין בחיתוליו, ישבו חברי הצוות ההנדסי ה"ענק" של נוור (המורכב משלושה גולשים) ברכבל סגור בדרך לעוד ראן של שלג טרי וחשבו איך לעזאזל הם יוצרים קרש עם רוקר שנותן את היתרונות של חופשיות תמרון וציפה איכותית יחד עם האלמנטים שכל גולש שגלש על נוור סאמר מכיר – חדות התמרון, יציבות ועקביות הקרש במהירויות, וכמובן גם האלמנט הנוסף שאותו כל כך קשה לתאר במילים אבל כל מי שעלה על קרש שלהם מכיר – אותו "גיהוץ" של ההר – אותה גלישה חלקה ללא רעידות כאילו מדובר על גלישה על מסילה… בקיצור – איך משלבים את כל אלו עם החיות וההיפר-אקטיביות של קרש רוקר?
לאחר ימים רבים ללא שינה וייצור ללא הפסקה של עשרות מודלים ניסיוניים, עלה מתוך הייאוש רעיון מוזר (עד היום רבים שם על השאלה של מי היה הרעיון המקורי)- למה בעצם לא לשלב את מבנה הרוקר עם הקאמבר ביחד באותו הקרש???
נכון, הרעיון נשמע מוזר בתחילה, אבל אם יש לך מפעל לבורדים- אז למה לא לנסות בעצם?

איך יוצרים את הבורד המושלם?

שוב חזרו החברים לשולחן השרטוט ולמפעל, ניסרו עצים, תחתיות פלסטיק, סיבי קרבון ופיבר, ולאחר לילה ארוך יצא הקרש הראשון מסוגו בעולם ששילב רוקר במרכזו של הקרש ושני קאמברים בצידי הקרש.

כבר בבוקרו של אותו היום היו החבר'ה על ההר עייפים, אך מלאי ציפיות לקראת הסיבוב הראשון על המפלצת החדשה… סיפור ההמשך כבר כמעט מיותר. המציאות היום היא שכמעט כל חברות הסנובורד העתיקו בצורה כזו או אחרת את מבנה הקאמבר-רוקר המשולב, ובשנת 2011 צפוי כי החלק העיקרי של הבורדים בעולם ייוצרו בשיטה זו.
היתרון האדיר של מבנה זה, הוא השילוב בין גלישה חופשית והכיף של הרוקר, עם היציבות והאגרסיביות של הקאמבר- בדיוק מה שהחברים מנוור סאמר קיוו להשיג.

בעונת 2009 הוציאו נבר סאמר בפעם הראשונה לקהל מספר מודלים (מצומצם) עם השייפ החדשני, אך לעונת 2010 זו החברה היחידה בעולם כולו שכל הליין הסדיר שלה חודש למבנה שונה מהקאמבר המסורתי.
בתערוכות הסנובורד המקצועיות בעונה הקודמת היה ניתן לשמוע את התמיהה של אנשי התעשיה כולה – "איך הם מעיזים לא להציע לקהל קאמבר "רגיל"? איך הם מסוגלים לקחת סיכון כזה אדיר?"

את אותה שאלה בדיוק שאלנו אנו את טרייסי קנדיי, הבעלים הוותיק של החברה, והוא קרץ לנו ואמר "אני לא לקוח שום סיכון, האחרים- אלו שלא משתנים ונשארים נעולים על קונספציות מיושנות הם אלו שלוקחים את הסיכון. אני עושה את מה שאני עושה כבר עשרות שנים, מנסה לתת לקהל הגולשים הרציניים את המוצר המתקדם והאיכותי ביותר שקיים בשוק, ואם כל מי שנתתי לו לטעום מהקרשים החדשים שלנו, וזה כולל גולשים שעל השלג כבר עשרות שנים ונחשבים לאגדות סנובורד אומרים לי שהם לעולם לא יעלו על קרש קאמבר מסורתי יותר, אז אין לי שום התלבטות".

בדיעבד, ה"הימור" של נוור כבר מוכיח את עצמו כמוצלח ונתונים שמגיעים מארה"ב מראים שהם הבורדים שעפים הכי מהר בחנויות המקצועיות השנה.
אז כל מי שרוצה לטעום, או רק להתרשם מדגמי ה"פרמייר" או ה"SL" המוכרים והטובים במבנה החדש מוזמן להגיע לכל אחד מסניפי סקי-פס. הם שם במלוא הדרם מחכים לקחת אתכם לסיבוב בלתי נשכח על השלג

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה