מחלקת סקי

על ידי 1 בינואר 2008מכור ללבן

כאשר ניוטון הגה את חוק הכבידה, על פי האגדה לאחר שתפוח נפל על ראשו, חוק זה הביא למהפכה מחשבתית בעולם המדע. אז נכון אי אפשר להשוות את ה"מהפכה" שעבר עולם הסקי למהפכה של ניוטון, ובכל זאת ישנה חשיבות רבה ל"מהפכה" זו שעדיין מתרחשת על ההר, מכיוון שהיום ניתן לראות את פירותיה בענפי סקי חדשים שמשתלטים במהרה על עולם הסקי.
מגלשי סקי
השינוי הגדול התחיל כאשר עולם הסקי עבר ממגלשי ה"פראלל" למגלשי ה"קארבינג" אי שם בסוף שנות ה-80. ככל שמגלשי הקארבינג התקדמו כך הם הפכו לדומים יותר לסנובורד, בעיקר מבחינת הצורה שלהם (חלק קדמי רחב, אמצע צר, חלק אחורי רחב). בנוסף לדמיון בצורה, החלה לזלוג גם תרבות האקסטרים שמאפיינת יותר את הסנובורד, לכיוון ענפי הסקי השונים.


תהליך האימוץ בא לידי ביטוי בשני מישורים. הראשון הוא בסגנונות הגלישה, באתרי הסקי רואים יותר ויותר גולשי סקי שזונחים את הגלישה הנינוחה והמסורתית במסלולים, ועוברים לגלוש במרחבי הפאודר ומחוץ למסלולים או גולשים שמעבירים ימי גלישה בפארקי השלג שנהפכו לחובה בכל אתר שמכבד את עצמו. המישור השני הוא בשינוי התפיסתי שנעשה בקשר לענף הסקי, לגולש יש יותר מקום לבטא את אופיו האישי בעת הגלישה, האקסטרים הפך להיות נחלתו, שאיפתו של הגולש הממוצע כאשר התפתחות מהותית זו בסגנון ובספורט התאפשרה בעקבות השינויים הטכניים הרבים שעברו ציוד וביגוד הסקי הן ברמת העיצוב והן ברמת החומרים.
מחלקת הסקי של סקי-פס דואגת תמיד להשאיר אתכם מעודכנים, לכן החלטנו השנה לעדכן את מחלקת הסקי בדגמים החדישים ביותר ואף הקיצוניים ביותר הנמצאים בשוק הסקי. אם זה בדגמים בקיצוניות אחת של מגלשי סקי פריסטייל ואם זה בקיצוניות השנייה של מגלשי פרירייד אמיתיים.
מגוון מגלשי הסקי החדשים כוללים:
גלישת פריסטייל – בסגנון גלישה זה המגלשיים מתאפיינים בצורת ה"טוין טיפ" כלומר החלק הקדמי של הסקי והחלק האחורי של הסקי רחבים באותה מידה. הצורה המיוחדת הזו מאפשרת גלישה קדימה ואחורה בצורה הנוחה ביותר, דבר שמאפשר לבצע תרגילים ביתר קלות.
גלישת בק-קאנטרי- גלישת הבק-קאנטרי שמתאפיינת בדרך כלל בגלישה בשלג עמוק מצריכה מגלשיים רחבים מהרגיל בכדי שלא נשקע. ואכן מגלשי בק-קאנטרי אמיתיים אם מחברים את הרוחב של כל מגלש מקבלים כמעט רוחב של סנובורד.
גלישת אול-מאונטיין- אולי הגלישה שתדבר אל רובנו, מדובר בעצם בגלישה היכן שרוצים על ההר. מגלשי אול-מאונטיין מתאפיינים בכך שהם קצת יותר רחבים ממגלשי הקארבינג הרגילים ובכך הם מאפשרים לגולש, כמעט לא לאבד מהירות במסלול מצד אחד, ולצאת מחוץ למסלול מבלי שהמגלשיים יתקעו מצד שני.
אסור כמובן לשכוח את חשיבותן הרבה של נעליים כדוגמת הנורדיקה גראנד ספורט איזי. הנעל שתוצג השנה תהיה הנוחה ביותר בתעשייה ותאפשר לגולשים סיפוק בגלישה, נוחות בכל רגע על ההר ואפילו מערכת מתקדמת ביותר להליכה נוחה, לפני ואחרי הגלישה.
הרבה טכנולוגיה ואדרנלין זרם בענף הסקי בשנים האחרונות ולאחר שנות התאקלמות ראשונות אנחנו בסקי-פס חושבים שזה הזמן המתאים להצטרף ל"מהפכה". אנחנו כבר הצטרפנו, עכשיו הגיע תורכם.

לפוסט הבא
משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה