נורדיקה – סיפורה של הנעל הטובה בעולם

על ידי 1 בינואר 2010מכור ללבן

השנה (2009), חגגה חברת נורדיקה 70 שנה להיווסדה. נעל הסקי המוכרת והנמכרת ביותר בעולם כיום, החלה בכלל כחברה לייצור נעלי עבודה מעור. כיום ידועה החברה בשני מישורים- מרבית אלופי העולם בסקי נועלים את הנעליים מתוצרתה, ובמישור השני (שיותר חשוב לכם)- הנוחות שהנעל מעניקה לרגלי הגולש. החברה לא מפסיקה להמציא ולפתח פטנטים, שכל מטרתם היא מניעת כאבים ברגליים, גם אחרי שבועות גלישה רצופים רבים- אבל על כל זה, בהמשך הכתבה- קודם כל- איך הכל התחיל…


ההיסטוריה:
בשנת 1939, אחרי שנים של ניסיון בייצור של נעלי עבודה איכותיות, יסדו שני אחים בשם אדריאנו ואודונה ואקירי חברה קטנה לייצור נעליים בעיר מונטבלה שבצפון איטליה- לחברה הם קראו בשם נורדיקה. בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה, כאשר העולם היה בהתרגשות של חידושים ושבירת מוסכמות קיימות, החלו האחים לחדש גם הם ולהתמחות בנעלי סקי- תוך כדי שהם ממשיכים לספק מגפיים לקרוס קנטרי ונעליים לטיפוס הרים.

בשנת 1950 החליט צמד האחים להראות לעולם מה הנעליים של נורדיקה שוות, ולהציג אותן בבמה המרכזית- אליפות העולם בסקי. התוצאות לא איחרו לבוא- מתחרה בשם זנו קולו הפך לאלוף העולם הראשון אשר מייצג את נורדיקה בדאון היל ובג'איינט סללום. קולו היה הראשון, אך אחריו באו עוד עשרות, אם לא למעלה מכך, של אלופי עולם שמתחרים כשהם נועלים את הנעליים של נורדיקה לרגליהם.

שנת 1960 הייתה שנה מהפכנית- זוהי השנה שבה נורדיקה הכירה לעולם את ה-"באקל" אותו סוגר מפורסם, אשר היום איננו יכולים לדמיין את עולם הגלישה בלעדיו. בנורדיקה ראו את הנולד והבינו שבלי נוחות, הגלישה פשוט לא שווה. ה"באקל" היה הסנונית הראשונה שהביאה את בשורת הנוחות של נורדיקה , ומאז ועד היום נוספו טכנולוגיות רבות אשר נועדו לשלב בין גלישה מדויקת, נעל צייתנית והכי חשוב- נוחה להפליא!

שנות השבעים נפתחו בסערה, כאשר נורדיקה החלה לשווק את הנעליים מתוצרתה גם מחוץ לאירופה- בארצות הברית ויפן. בסוף אותה שנה הייתה נורדיקה לחברה המובילה בעולם כאשר היא מוכרת כ-2 מיליון זוגות של נעלי סקי ונעליים בשנה, אשר היוו 30% מסך המכירות העולמי.

 

קופצים קדימה לימינו אנו…
נורדיקה, שמאז ומתמיד חרתה על דגלה את נס הנוחיות בגלישה, לא מפסיקה לחדש בתחום. החברה ידועה בזכות ההתאמה של הנעליים לרוחב כף הרגל, ומספקת מענה מושלם לכל כף רגל שהיא- מהצרה ביותר ועד לרחבה ביותר. המהנדסים של נורדיקה לא מפסיקים להמציא חידושים נוספים בתחום הנוחות. מושגים כמוFSE- (Full Shock Eraser), או PFP- (Personal Fitting Program) והחל מעונת 09 גם NFS-(Natural Foot Stance) מרמזים על הגישה של החברה ששמה לה למטרה להגיע להתאמה מושלמת של הנעל לרגל (ויש עוד טכנולוגיות רבות נוספות, שהצוות המקצועי בחנויות ישמח לספר עליהן). בנורדיקה שואפים שכשנכניס את הרגל לנעל שלהם, נרגיש נוחות וטבעיות כאילו היינו יחפים על חוף הים, והאמת- הם ממש לא רחוקים מכך!
כמו שכתבנו, רבים מהדגמים כיום מגיעים עם טכנולוגית הNFS, כך שזה המקום קצת להרחיב ולהסביר עליה- למרות שהכי ברור ופשוט יהיה להכניס את הרגל לתוך הנעל- באחת החנויות, ולחוש על בשרכם את ההבדל מכל נעל אחר שהכרתם בעבר.

הטכנולוגיה, מטרתה לשלב נוחות ודיוק, והיא עושה זאת בצורה הבאה:
בעמידה טבעית של אדם, כפות הרגליים נוטות מעט לצדדים,כך שאנחנו נראים קצת כמו ברווז. במהלך הגלישה, המגלשיים מאלצים אותנו להציב את כפות רגליים במקביל אחת לשניה, מה שיוצר לחץ על הברכיים. הטכנולוגיה החדשה מאפשרת לרגל לעמוד בצורתה הטבעית בתוך הנעל, ע"י כך שפנימית חכמה מיוחדת מספקת לכף הרגל את המקום לו היא זקוקה, ומבטיחה מינימום של לחץ על הברכיים.

נורדיקה היא כיום החברה המובילה בעולם נעלי הסקי, כאשר פרט לנעליים, החברה מייצרת גם מגלשיים- ומסתפקת בשני המוצרים האלו, מבלי להתפרש על פני מגוון מוצרים שונים- על פי הכלל של DO What You Best At- לא מפתיע אם כך, שסקי-פס, הפועלת לפי אותו עיקרון בדיוק (ועוסקת אך ורק בציוד סקי וסנובורד) משתפת פעולה עם נורדיקה ומייבאת את מוצרי החברה לישראל, כבר למעלה מ 15 שנים.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה