סקי באוסטריה

על ידי 1 בינואר 2006מכור ללבן

עבור מרבית הגולשים חופשת הסקי כבר מזמן אינה מתחילה ונגמרת בסקי עצמו. בין נפילה להשתטחות יש גם די הרבה אוכל טוב, נופים קסומים, כמה בירות או כוסות של יין ואווירה ידידותית, מרכיבים מהותיים של כל חופשה טובה. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר הגולשים הישראלים הבוחרים באוסטריה כיעד לחופשת הסקי השנתית שלהם, לרוב בדיוק מהסיבות שהזכרנו. הנופים בה עוצרי נשימה, את הבירה מוזגים גם באמצע המסלול, הסאונות מעורבות וחיי הלילה סוערים.

ממשלת אוסטריה השקיעה בשנים האחרונות עשרות מיליוני יורו בפיתוח אתרי הסקי במדינה, לרבות החלפת הרכבלים הישנים בחדשים, שיפור המסלולים והרחבתם, חיבור בין אתרים סמוכים והקמת פארקי סנובורד ראויים. עד לא מזמן אוסטריה לא היוותה מוקד משיכה לגולשים הישראלים המפונקים, אך השדרוג העמוק של התשתיות באתרים הפך אותה לאטרקטיבית בהרבה. להבדיל מצרפת, בה אתרי הסקי הוקמו ברובם במיוחד למטרת הסקי, מרבית האתרים באוסטריה נבנו סביב עיירות קיימות ובהתאם האווירה בהם חמימה ומזמינה יותר.
לעיירות הגלישה האוסטריות היסטוריה מפוארת של מאות שנים וניתן למצוא בהן בקתות עתיקות וקסומות, מסעדות וברים מסורתיים, תושבים מקומיים ששורשיהם נטועים עמוק באדמה המכוסה שלג ומנהגי שתייה משובבי נפש. דבר נוסף שחשוב לנו הישראלים זו השפה. כמה פעמים ניסית להסביר לצרפתי משהו והוא עיקם את פניו? ובכן, האוסטרים מדברים אנגלית ברמה טובה יותר ומציעים שירות טוב ואדיב יותר מהקולגות שלהם בצד השני של האלפים.
לא מעט גולשים חושבים בטעות כי אתרי הסקי באוסטריה נמוכים יותר מהאתרים המתחרים בצרפת ובשוויץ, אבל הגולשים המנוסים יודעים את האמת ומתעלמים מדעה שגויה זו. לכן, אם אתם מתכננים חופשה משפחתית או לחלופין טיול סקי עם החברים, אוסטריה מציעה כמה מאתרי הסקי הגבוהים ביותר באירופה באתרי סקי שפתוחים גם בחודשי הקיץ.

 

אזור הסקי מתפרש ממרכז המדינה ומערבה, ומחולק לשלושה אזורים עיקריים:

 

1. VORALBERG ((לפני הארלברג)-הארלברג זהו רכס הרים מפורסם הנמצא בקצה המערבי של המדינה אשר גובל עם שוויץ וגרמניה ובו נמצאים האתרים המפורסמים- LECH ו- ZURS.

 
ZURS זהו כפר קטן יחסית היושב בגובה של 1720 מ' מעל פני המים ומוקף בהרי הארלברג ונחשב לאתר יוקרתי ביותר. קיימים בו כ- 20 בתי מלון המנוהלים ע"י משפחות מסורתיות דבר המבטיח יחס אישי ושירות מצויין . מרבית בתי המלון בכפר הם ברמה מאוד גבוהה. בזכות מיקומו המצויין של הכפר מובטח בו יותר שלג מרוב האתרים האחרים באלפים וידוע בנוסף גם בזכות כמות ה- DEEP SNOW. נמצא כ- 3 שעות נסיעה מציריך וממינכן וכשעה אחת מאינסברוק.

 

2. אזור ה- TIROL-(אזור אינסברוק ואזור הארלברג)- זהו אזור הסקי העיקרי של אוסטריה ובו שוכנים מרבית אתרי הסקי כגון:
St.Anton – סט.אנטון
סט. אנטון נחשבת לאחת עיירות הסקי היפות באירופה ומושכת אליה מידי שנה יותר ויותר גולשי סקי וסנובורד. ממוקמת כ- 1304 מ' מעל פני הים, קיימים בה 80 רכבלי סקי וכ- 260 ק"מ של מדרונות גלישה, 180 ק"מ שלDEEPSNOW לסנובורדיסטים ולמשוגעים מביניכם ו- 38 ק"מ שלCROSSCUNTRY ובנוסף 70 ק"מ של מסלולי הליכה. הרכבל הגבוה ביותר נמצא בגובה 2811 מ' מה שמבטיח תנאי שלג טובים לאורך העונה. בעיירה קיימים 2 בתי ספר לסקי בעלי מוניטין מכובד מאוד.
העיירה נמצאת כ- 200 ק"מ מציריך (משדה התעופה בציריך יש קווי אקספרס ישירות לאתר הסקי- www.arlbergexpress.com
כ-100 ק"מ מאינסברוק וכ- 250 ק"מ ממינכן וניתן להגיע אליה ישירות מכל עיר מרכזית באירופה באמצעות רכבת( www.oebb.at).
בנוסף הסקי-פס כולל לא רק את-St.Antonסט.אנטון אלא גם אתSt.Christoph – סט.כריסטוף ( שם ניתן לגלוש עד מאי) Lech -לך וצורס, כך שמשעמם לא יהיה וכל יום תוכלו לבחור מסלול חדש. סט. אנטון ידועה גם בשל חיי הלילה הסוערים המושכים אליה בלייני סקי וסנובורד וסלבס מכל העולם.
טל' לשכת התיירות- 0043-5446-22690
אתר אינטרנט- www.stantonamarlberg.com
דואר אלקטרוני- info@stantonamarlberg.com

Stubital – עמק שטובאיי
זהו האיזור הגדול ביותר באוסטריה אשר ניתן לגלוש בו כל השנה כיוון שהוא נמצא בסמוך לקרחון. בעמק ישנם 4 אזורי גלישה עיקריים- MIEDERS,FULMPES, NEUSTIFT וכמובן ה-
. STUBAI GLACIERלכל אזור אתר סקי משלו והסקי-פס מקנה לך גם עלייה לקרחון שטובאי אשר ללא שום ספק זוהי האטרקציה העיקרית, בקרחון יש גם פארק לסנובורדיסטים. בנוסף, העמק ידוע גם במחירים הלא יקרים שלו, וזאת בעיקר בשל העובדה שהוא מספק פרנסה לאורך כל השנה.
טל' לשכת התיירות- 0043-5226-2228
אתר אינטרנט- www.stubaital.at
דואר אלקטרוני- tv.neustift@neustift.at

Kitzbuhel -קיצביל
העיירה נמצאת בגובה של כ- 800 מ' מעל פני הים. הרכבל הגבוה ביותר נמצא בגובה של 2004 מ'. סקי-פס שבועי כולל כניסה לארבעת אתרי הסקי שבאזור המתפרסים ע"פ 250 ק"מ של מדרונות גלישה ומאפשרים עלייה בכ- 243 רכבלים. העיירה נמצאת כ- 120 ק"מ ממינכן וכ- 80 ק"מ מזלצבורג. מאז שנת 1931 העיירה מארחת את אחת תחרויות הסקי המפורסמות, ה- "HAHNENKAMM". מלבד הסקי, קיצביל מפורסמת גם בשל חיי הלילה שלה, דיסקוטקים, מסעדות, ברים וקזינו.
טל' לשכת תיירות- 0043-5356-777
אתר אינטרנט- www.kitzbuehel.com
דואר אלקטרוני- info@kitzbuehel.com

Ischgl – אישגיל
העיירה ממוקמת בחלקו המערבי של הטירול בגובה 1377 מ' מעל פני הים. לאזור הסקי קוראים"SILVRETTA ARENA" וניתן לגלוש שם על כ- 200 ק"מ של מדרונות , 42 מעליות. אזור הסקי המרכזי ממוקם בין 2000 מ' ל- 2872 מ' (נק' הרכבל הכי גבוהה), תודות לתנאי השלג הוודאים במדרונות הפונים צפונה ניתן לגלוש החל מסוף נובמבר ועד תחילת מאי. לסנובורדיסטים, אישגיל מציעה" HALFPIPE" קבוע ופארק בשם" BOARDER'S PARADISE" המתפרש על 4 איזורים שונים עם 30 מתקנים.
טל' לשכת תיירות- 0043-5444-52660
אתר אינטרנט- www.tiscover.comischgl, www.ischgl.com
דואר אלקטרוני- info@ischgl.com

 

3. אזור ה- SALZBURGERLAND (איזור זלצבורג) שבו שוכנים האתרים המפורסמים:

 
– BAD GASTEIN- באד גסטיין
– KAPRUN- קפרון
– -ZELL AM SEEצל-אם-זה
Kaprun- קפרון
כפר עם ניחוח של פעם ואווירה אוסטרית . בניגוד לרוב אתרי הסקי באלפים בקפרון ניתן לגלוש כל השנה כיוון שהוא צמוד לקרחון. הכפר ידוע במחיריו הנוחים בהשוואה לשאר עיירות הסקי. הכפר נמצא כשעה נסיעה מזלצבורג וכשעתיים ממינכן.
טל' לשכת תיירות- 0043-6547-7276
אתר אינטרנט- www.kaprun.at
דואר אלקטרוני- office@optimum.at

 
ZELL AM SEE- זו לא עיירה או כפר זו כבר ממש עיר קטנה עם מדרונות, היושבת על גדות הנהר. גם מעיירה זו ניתן לגלוש כל שנה לקרחון קפרון. לאחרונה, פתחו בעיר לרווחת הסנובורדיסטים
"BOARDER CROSS" עם מקפצות , שערים ושאר מכשולים.
טל' לשכת תיירות- 0043-6547-7276
אתר אינטרנט- www.kaprun.at
דואר אלקטרוני- office@optimum.at

 

Bad Gastein- באד גסטיין
עיירה היושבת בגובה 1179 מ' למרגלות ה- GRAUKOGEL המפורסם. עיירה זו מפורסמת גם בשל המרחצאות הטבעיים שבה( שרבים מבני מלוכה נהגו להתפנק בהם) וגם בשל הפסגות הגבוהות המקיפות אותה (הגבוהה ביותר היא בגובה 2650 מ'). זהו אזור סקי מאוד פופולארי עם הרבה מאוד אפשרויות גלישה בזכות שלושת ההרים המקיפים את העיירה ובזכות הגבהים, השלג בטוח לאורך העונה. העיירה נמצאת כשעה נסיעה מזלצבורג וכשעתיים נסיעה ממינכן ומאינסברוק.
טל' לשכת תיירות- 0043-06434-25310
אתר אינטרנט- www.badgastein.at
דואר אלקטרוני- fvv.badgastein@aon.at

 

להתראות במדרונות….

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה