סקי זה הסנובורד החדש

על ידי 1 בינואר 2011מכור ללבן

אורי חלבי, ממחלקת הסקי שלנו, מסתובב ממורמר כבר הרבה זמן. שאלנו אותו מה קרה והוא התחיל למלמל כל מני דברים על זה שמדינת ישראל מפגרת אחרי עולם הגלישה האמיתי בכמה שנים, ושנמאס לו שכמעט כל בחור מתחת לגיל 30 שנכנס לחנות, פונה אוטומטית למחלקת הסנובורד. הוא טען שבחו"ל זה כבר מזמן לא המצב, ואפילו התנדב לחלוק אתכם את טיעוניו, בתקווה להצליח ולהמיר את דתם של חלקכם חזרה לסקי. זה מה שיצא:

"אחי ראית את הTAIL GRAB שעשיתי… עכשיו אני בדרך לWALL RIDE…"
לכולנו יש את החבר שיודע לעשות תרגילים על הסנובורד- לפעמים זה אפילו אתה.
רגע, מה קורה פה? למה דווקא סנובורד? יכול להיות שכל הצעירים שכחו כבר מהסקי ועוברים לגלוש על קרש אחד שמחבר את שתי הרגלים יחד? זה ישאיר את מגלשי הסקי לדור של אבא שלי ולפלוגת האלפיניסטים בלבד!
אז זהו שלא…
על סקיFREESTYLE כבר שמעתם? אהה לא שמעתם, אז עכשיו זה הזמן.


באירופה וארה"ב, יותר ויותר צעירים, שנמאס להם מהסנובורד או מחפשים ריגושים חדשים, חוזרים או עוברים לגלוש על סקי. הסגנון של סקיFREESTYLE מאפשר לגולש לבצע תרגילים בדיוק כמו גולש סנובורד ואפילו יותר!
קפיצות- יש, תרגילים – יש, שלג עמוק – יש, פארקים – יש בקיצור יש יש יש!
בכדי לגלוש פריסטייל, יש להצטייד במגלשיים מתאימים, שמה שמאפיין אותם זו בעצם צורתTWINTIP (שני קצוות המגלש זהים) המשויכת בעיקר לסנובורד ומאפשרת לגלוש ולנחות גםBACK. בנוסף, רוחב המותניים של המגלשיים רחב יותר, על מנת לא לשקוע בנחיתה, יחד עם היכולת להיכנס לשלג עמוק. החומרים לרוב יהיו עץ מסודר בשכבות עם חיזוקי קרבון – המטרה היא שהסקי יהיו רכים ולא קשיחים על מנת שנוכל לבצע איתם את כל התרגילים והקפיצות ממש בלי דאגות.
היתרון הגדול הוא שבניגוד לסנובורד, הרגליים שלך לא מחוברות יחד, ואתה הרבה יותר חופשי! אל דאגה, גם המקלות יכולים להישאר בבית- ממש לא חייבים אותם.

דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא כל הסגנון והגישה של גולשי הסקי. פריסטייל זה לא רק צורת גלישה, אלא בעיקר גישה. ביגוד רחב ונוח במקום המעילים החונקים עם הכתפיים המוגבהות בסגנון דודה שלי באייטיז, צבעים חיים ומיוחדים במקום השחור-לבן-אדום המסורתי, נגן מוסיקה, גוגלס מגניבים- ואתם בדרך הנכונה. לא משנה אם אתם בני 30 או 60- סקי זה פאן טהור, וצריך להנות מכל רגע יקר על ההר. תיגלשו עם חיוך, תתנסו במסלולים ובאתרים שעוד לא הייתם, כנסו לפארק ותנסו לקפוץ קצת, ותראו איך האדרנלין מציף פתאום את הגוף וחופשת הסקי המסורתית משתדרגת לבלי הכר.

אחרי שהבנו את כיוון המחשבה, אתם כבר בטח מתים לשים את היד על הציוד המתאים.
אז זה הולך ככה:
לחברת פישר יש ליין של מגלשיים המתאימים לגלישת פריסטייל, ושם הדגם הואADDICT. מדובר בסקיTWINTIP שעיקר המטרה שלו היא פארקים , קפיצות , תרגילים ו…אהה כן, גם גלישה.
לסקי מחברים ביינדינג תואמים כמובן, המבנה שלהם הוא רחב יותר ונמוך יותר כך שבעצם אתה קרוב יותר לשלג והשליטה שלך גבוהה יותר.
גם בנעליים יש שינויים. לNORDICA יש נעליים עם זווית קהה יותר מנעל גלישה מסורתית, ורמת קשיחות גבוהה (אבל עדיין לא תחרותית), עם "ספויילר" קטן מאחור שאפשר לכוון איך ומתי שרוצים, וריפוד מוגבר. כל זה על מנת לאפשר לגולש הFREESTYLE ליהנות מנעל נוחה באיכות גבוהה שתענה לו על הצרכים. הדגמים הרלוונטיים הם מסדרתHOT ROD אוSUPERCHARGER.

אז רגע רגע, לפני הפעם הבאה שאתה נכנס לפארק, אל תתפלא אם תראה גולשים עם מגלשיים ואל תתפלא אם תסתכל על הרגליים שלך ובמקום סנובורד לפתע תראה איזה זוגADDICT. כל מי שמעוניין להתנסות בחווית גלישה חדשה, עם תחושות שלא הכרתם, מוזמן להגיע לחנות, לקבל הסבר פרטני ומקיף על הציוד ולצאת לדרך חדשה, תרתי משמע.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה