קרב הענקים – צרפת VS אוסטריה

על ידי 1 בינואר 2013מכור ללבן

 
ליידיס אנד ג'נטלמן אר יו רדי טו ררררראאמבללללל??
בפינה הימנית, עם רכס הרים החולש על מרב שיטחה, עם המכנס האדום-לבן-אדום, קבלו את אוסטריההה!
ובפינה השמאלית, עם חמישה רכסי הרים שונים, עם המכנס הכחול-לבן-אדום קבלו את צררררפת!

כשמעמידים להשוואה את אתרי הסקי של אוסטריה מול אלו של צרפת, ההרגשה היא שאנחנו צופים בקרב אגרוף ענק כמו זה של מוחמד עלי נגד ג'ו פרייז'ר. מי יפתח בג'אב עם הימנית? מי יפתיע עם אפר-קאט משמאל בסיבוב הרביעי? האם זה ייגמר בנוק-אאוט או בהכרעת השופטים?
זו ההזדמנות שלכם לצפות בהיסטוריה מתרחשת ולגלות מי תצא כשידה על העליונה.

סיבוב ראשון- נגישות, או כמה זמן ייקח לכם להגיע מהארץ עד לאתר-

על פי רוב, מי שנוסע לגלוש בצרפת טס לג'נבה, טיסה שאורכת כארבע וחצי שעות. משם, האתרים הפופולריים בקרב ישראלים כגון ואל-תורנס או טין, נמצאים במרחק של בין 100 ל-200 ק"מ, כלומר שעה וחצי עד שעתיים וחצי של נסיעה. בסך הכל, מהרגע שעזבת את שדה התעופה בארץ ועד שהגעתם לאתר המבוקש יעברו כשבע עד שמונה שעות ( כולל המתנה למזוודות בשדה התעופה).
עלות טיסה לג'נבה באמצע העונה תהיה כ-500 דולר. חבילת "הכל כלול" באמצע העונה תעלה בין 1200 ל-1500 יורו לאדם.

כדי לגלוש באוסטריה טסים בדרך כלל למינכן, טיסה שאורכת כארבע וחצי שעות. משם, הנסיעה לאתרים כגון מיירהופן או סן אנטון אורכת כשעתיים וחצי עד שלוש שעות. בחישוב מהיר נגלה שההגעה לאתר המבוקש תארך כשמונה עד תשע שעות.
עלות הטיסה למינכן באמצע העונה תהיה כ-450 דולר. חבילת "הכל כלול" באמצע העונה תעלה בין 1100 ל-1400 יורו.

הסיבוב הראשון הולך להכרעת השופטים, והם מכריזים על תיקו כיוון שההבדל במחיר מתאזן עם ההפרש בזמן ההגעה.

סיבוב שני- העיירות

בצרפת, האתרים תוכננו ונבנו במטרה להיות אתרי גלישה. הדבר משתקף בעיצוב התכליתי של העיירות שמתאפיין במבני בטון רב-קומתיים ומרכזי קניות מודרניים. במרכז העיירות תוכלו למצוא בדרך כלל שלושה עד חמישה ברים ומספר דומה של מסעדות. לעתים גם תוכלו למצוא מסעדות גורמה עם כוכבי מישלן. בעיירות הגדולות יהיו בתי קולנוע, מרכזי ספורט עם חדר כושר ובריכה מקורה. דבר נוסף המאפיין את אתרי הסקי בצרפת הם הצרפתים שידועים בסלידה שלהם משימוש בכל שפה אחרת מזו שלהם. העניין מקשה קצת על ההתמצאות וההתאקלמות בהגעה לאתר.

באוסטריה לעומת זאת, עיירות הסקי ידועות ומתפארות באווירה החורפית הקסומה שלהן שמתבטאת בבנייה מסורתית של בקתות ובתי עץ נמוכים. מבחינה קולינרית, ברוב העיירות יהיה מבחר גדול של מועדונים וברים לצד מגוון לא פחות מרשים של מסעדות, החל ממסעדות משפחתיות ועד למסעדות שף יוקרתיות. בכל אתר גדול תהיה בריכה וקרוב לוודאי גם מרכז ספא וכושר.

את הסיבוב השני מסיימת צרפת עם פנס בעין כשאוסטריה עם ידה על העליונה.

סיבוב שלישי- התשתיות

האתרים הגדולים באוסטריה מתהדרים במערכות רכבלים מהמתקדמות בעולם. רובם המוחלט של הרכבלים יהיו מהירים מאוד, עם ארבעה עד שמונה מושבים ולעתים אף מרופדים ומחוממים. בנוסף יהיו להם גם bubble- כיסוי נגד רוח ושלג. על ההר עצמו תמצאו שלל מסעדות וברים וגם תאי שירותים פזורים ברחבי האתר.
החיסרון הגדול של אוסטריה מבחינת התשתיות הוא המרחק בין העיירה והמלונות להר. כמעט ואין מלונות סקי-אין סקי-אאוט ורק המלונות היקרים ביותר נמצאים בצמוד לרכבלים. שאר המלונות נמצאים במרחק הליכה של מספר דקות מהרכבל או מתחנת הסקי-באס הקרובה. שירות האוטובוסים ניתן על פי רוב בחינם לגולשים בהצגת הסקיפס. האוטובוסים מגיעים בזמנים מאוד נוחים והם דייקנים, כך שאם אתם מתכננים את הזמן שלכם טוב, תוכלו להגיע להר תוך רבע שעה לכל היותר מהרגע שיצאתם מהמלון.

בצרפת רמת התשתיות לא נופלת מאוסטריה, אך היא זוכה בניצחון בסיבוב השלישי בזכות הסקי-אין סקי-אאוט שקיים כמעט בכל אתר.

סיבוב רביעי- הגלישה

ברוב האתרים הגדולים והמוכרים לישראלים באוסטריה, יחכו לכם עשרות רבות ( עד מאות) של קילומטרים של מסלולים, פארקים לפריסטיילרים מבינכם וגם המון פאודר ומדרונות תלולים לפריריידרים.
כל זה נכון גם לגבי צרפת, רק ששם רוב אתרים הם חלק ממרחב גלישה עצום כמו שלושת העמקים. כלומר, כל מה שנאמר על אוסטריה פשוט תכפילו פי כמה. בנוסף, רבים מהאתרים בצרפת מתהדרים בפסגות מעל 3000 מטר ובחלקם גם יש קרחונים – שילוב שמבטיח שלג איכותי במשך כל החורף.

בסיבוב הרביעי הבאגט מביס את השטרודל.

סיבוב חמישי- אפרה סקי

בצרפת לא נהוג להתחיל לשתות ולהתפרע מיד לאחר הגלישה, אלא שומרים את זה למועדונים בשלב מאוחר יותר של הערב.
באוסטריה, אפרה סקי היא מסורת שחרוטה על דגלן של עיירות כמו מיירהופן וסן אנטון. בדרך כלל באזור השעה 15:30 הברים על ההר מתחילים להתמלא ומוזיקת האלקטרו-פופ עולה לדציבלים גבוהים במיוחד. הבירה, היין החם, הייגר-בומב (רד בול וייגרמייסטר) והשטרו (רום אוסטרי מסורתי עם 80% אלכוהול) ממשיכים לזרום עד השעות הקטנות של הלילה.

בלי שום ספק, הסיבוב החמישי הולך לאוסטריה.

סיכום
אחרי קרב מותח ומרתק, ניתן לראות שמצב הנקודות הוא 2-2 עם שוויון בסיבוב הראשון. כלומר, הקרב הולך להכרעת השופטים. במקרה זה, אליכם הקוראים. יש שיאמרו כי ניצחון בסיבוב האפרה-סקי הוא ניצחון אוטומטי, אך לעומתם יגידו אחרים כי סיבוב הגלישה הוא המכריע, או שבכלל הנגישות היא שקובעת. כך או כך, כל אחד מכם רשאי להכריע כראות עיניו והעיקר שתיהנו ותמצו את החופשה שלכם על הצד הטוב ביותר.

גלישה מהנה, Viel Spaß& Beaucoup de plaisir!

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה