ראן אחרון ודי

על ידי 1 בינואר 2008מכור ללבן

החופשה תיכף נגמרת. יום הגלישה עומד להסתיים ויש זמן לעלייה אחרונה ברכבל הגדול. אין כמו לסיים את החופש במהירות שיא, עוד תרגיל אחד. כמעט כולנו זוכרים את הראן האחרון ביום האחרון בשבוע ההוא בחופשת הסקי. רבים מאיתנו מכירים ואוהבים את הטקסיות של סוף יום. הוא מסמל סיכום של כל היום וחשוב שהוא יהיה מיוחד, טעם של עוד עד לפעם הבאה. אנחנו בסקי-פס, תמיד מעודדים אתכם לגלוש אבל אנחנו רוצים קודם כל בטובתכם.

הראן האחרון בחופשת הסקי

 

רבים מאיתנו אוהבים את הראן האחרון של היום. לפעמים זה הדבר שכולנו מחכים לו, סוף יום עולים פעם אחרונה לפסגה ותופרים את כל ההר בפעם אחת. לחלקנו הטקס מתחיל עוד ברכבל. מחליטים ביחד איזה מסלולים כדאי לעשות, איפה יש קפיצה שלא הספקנו. היופי במסורת הזו שהיא משתנה בין גולש לגולש או בין חבורות שגולשות יחד. לחלקנו החוויה כוללת שתיית אלכוהול על בר בראש ההר ולאחרים מעודדי חוויה שונים, יש גולשים שמחכים לשקיעה, שעה מדהימה לרדת מההר כאשר ההר כולו צבוע בורוד, ומובטחת חוויה שלא זוכים לה בכל גלישה. במקומות מסוימים אף נהוג לגלוש את הראן בחושך ולהיעזר בלפידים. הרבה גולשים צעירים אוהבים לגלוש מפסגת ההר ועד לדלת המלון, מעין תחושת כיבוש. חולי המהירות שביניכם יעדיפו להתחרות לתחתית ההר ולהרגיש את האדרנלין עובר. אנשי הפארק תמיד ישמחו לסיים את היום עם תרגיל רציני, אבל חשוב לזכור מה אתם מסוגלים לעשות.
התכוננו לפני החופשה הבאה

 

רבים מאיתנו שוכחים שסקי וסנובורד הם שני סוגי ספורט מאוד אינטנסיביים שדורשים ריכוז רב. המאמץ על הגוף קשה מאוד וככל שהיום ממשיך הולכת ופוחתת רמת הריכוז שלנו. מעבר לרמת הריכוז המנטאלית, מרבית הגולשים פשוט לא רגילים להתמודד עם מאמץ פיסי במשך כל כך הרבה שעות. השרירים עייפים, קשה לכם להרים את הידיים ואתם מרגישים את הגוף צועק מספיק אבל השלג, איזה כיף, חבל לוותר על שעת גלישה כי עלולה לעבור עוד שנה עד שתגלשו שוב. אתם חייבים לגלוש שוב במסלול המדהים שראיתם קודם, עוד סיבוב בסנופארק או ראן אחרון בשלג הבתולי. כאן נכנסת המשמעת העצמית שלכם.

בסוף היום מומלץ להוריד הילוך, לעשות הפסקה קצרה, לאכול ארוחה קלה או איזה סנדוויץ'. תמשיכו לגלוש אם בא לכם, פשוט רגוע יותר, כיף יותר ותסגלו לעצמכם סגנון קצת פחות אגרסיבי לשעות האחרונות. תנסו לנצל את הזמן ליהנות מהאתר, מהחופש ומהכיף שבשלג. חובבי הפאודר יעדיפו את הפאודר הבתולי של הבוקר ואם אתם בקטע של פארק אולי עדיף להתאמן על תרגילים קטנים ולא על הביג אייר שחלמתם עליו כל חייכם כי פשוט לא יישאר לכם כוח להרים את עצמכם באוויר וכך אתם עלולים למצוא את עצמכם נופלים יותר.
תזכרו שכל יום הגוף צריך כוח להמשיך ולכן לא משנה אם זה היום הראשון בחופשה וחבל לשבור משהו לפני שהתחלתם. רכבל אחרון של היום, תחליטו כמה אתם יכולים להוציא מהראן עם החברים שלכם אבל עוד לפני שטסתם תתחילו לחשוב על המסורת שלכם ל"ראן האחרון ודי".

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה