רכישת בקתת סקי

על ידי 1 בינואר 2012מכור ללבן

הכתבה הבאה מיועדת בעיקר לגולשים ותיקים ומנוסים, שכבר ראו וחוו את כל מה שיש לאתרי הסקי השונים באירופה להציע, ומוכנים "להשתקע" בחופשות הבאות במקום נבחר אחד.
מי לא מכיר את ההליך השנתי של חיפוש מלון או דירה באתרים השונים, הכולל בשלב ראשון נבירה באינטרנט, פענוח של אתרים הכתובים בקולאז' מרהיב של אנגלית, גרמנית וצרפתית, שליחת עשרות מיילים בניסיון לברר זמינות ומחיר ( זה במקרה שצוות המלון צעיר ומתקדם, במקרים רבים אתם נאלצים לרענן את יכולות שליחת הפקס שלכם), והמתנה מתוחה לתשובה המיוחלת.
לכל מי שהחוויות הנ"ל נשמעות מוכרות, יש לנו הצעה מאוד לא שגרתית, אך כזאת שיכולה להיות נוחה מאוד, ואפילו משתלמת-
על רכישה של בקתת סקי,(Chalet) כבר חשבתם??

מסתבר, שבמחיר של דירת שני חדרים מתקלפת בת"א, אתם יכולים להיות בעליה הגאים של בקתת עץ מפוארת ומאובזרת למרגלות האלפים הצרפתים או השווייצרים, או לחלופין של דירה קסומה בעמק הטירול, למקרה שדווקא האוסטרים עושים לכם את זה.
כמובן שאנו ממליצים לכם להסתכל על הדירה גם כהשקעה כספית, ולא רק כאלטרנטיבה למלונות המקומיים בזמן החופשה, וישנן מספר סיבות טובות מדוע למשקיעי הנדל"ן שביניכם כדאי לחרוג קצת מההתלבטות המקובלת של רכישת נכס להשקעה באשקלון או בדרום ת"א, ולהכניס למשוואה גם את אזור שלושת העמקים או המון-בלאן בצרפת! בואו נעבור על כמה מאותן סיבות טובות:

מחירי הדירות מתחילים באזור ה- 200,000 יורו לדירת שני חדרים, ומטפסים ככל שהדירה גדולה או מפוארת יותר. בסכומים של 400,000 יורו כבר תוכלו להרשות לעצמכם דירה (או בקתה) מאובזרת ומפנקת בעלת שלושה חדרים, שתספיק בקלות גם ל-6 נפשות. שער היורו נחלש מעט בשנים האחרונות מול השקל, והתקבע בתקופה האחרונה סביב 5 שקלים, דבר המקל מאוד על רכישת נדל"ן בחו"ל באופן כללי. כמובן שכל התחזקות של היורו, תעלה את ערך הנכס בשקלים (לכשתרצו למכור אותו).

בהנחה שאתם תשתמשו בדירה שבוע-שבועיים בכל חורף, תוכלו להשכיר את הדירה בשאר השבועות- בין אם באופן עצמאי דרך לוחות המודעות והפורומים השונים בארץ, או דרך חברה מקומית, שאמנם תגבה מכם עמלה, אך תחסוך הרבה כאב ראש. מרבית החברות שעוסקות במכירת הדירות, מציעות גם שירות של השכרת הנכס במהלך השנה.

אנו מסתכלים על הנכס כבקתת סקי כמובן, אך חשוב לזכור שאתרי סקי רבים פועלים גם בקיץ, ומציעים אטרקציות שונות למשפחות ורוכבי אופניים- תחום שרק הולך ומתפתח בכל העולם. בין אם אתם חובבי רכיבת שטח ותוכלו לנצל את הבקתה במקום גם לחופשת קיץ, ובין אם תשכירו אותה לאחרים, תצאו מורווחים כלכלית.

בניגוד לישראל, מדינות רבות באירופה עדיין לא התאוששו מהמשבר הכלכלי של שנת 2008, וכעת נוח מתמיד לבקש וגם לקבל הנחות משמעותיות לעומת המחירים שהיו נהוגים לפני מספר שנים.

בצרפת ניתן לקבל גם כיום משכנתא בגובה 90%-100% מגובה ההשקעה, בריבית של 2.65% בלבד.

לצד אותן בקתות מבודדות, ניתן לרכוש גם דירות בקומפלקסים גדולים וחדישים, הכוללים לעיתים גם בריכה פנימית, שמירה, תחזוקה של הבנין ועוד. זה אולי מעט פחות רומנטי מאותוChalet המוכר לכולנו מהעיירות והסרטים, אך ברמה הפרקטית יכול להתאים יותר, וכנראה אף יהיה קל יותר להשכרה בשל קרבה למסעדות וחנויות. הדירות לא עולות יותר מבקתה בגודל זהה, אך יש לשלם דמי אחזקה חודשיים בכל חודשי השנה.

 

אלו מכם שרוצים לקחת את העניין הזה צעד אחד קדימה, יוכלו תמורת 1.5-2 מיליון יורו לרכוש קומפלקס קטן הכולל יחידה מרכזית גדולה ועוד 2-3 בקתות מחוברות המיועדות להשכרה, בזמן שגם אתם מבלים באתר. זה עדיין לא אומר שאתם עומדים להפוך להיות קלאב-מד בעתיד, אבל זה בהחלט מאפשר להעביר שבועות רבים בשנה באתר הסקי, וכאשר הבקתות לא מושכרות אפשר לערוך שם מפגש משפחתי גדול ומהנה.
קניית בקתת סקי – החברים שלכם יקנאו!
הכתבה כמעט נגמרה, ועוד לא דיברנו על החבר'ה בעבודה שיחליפו צבעים כאשר תספרו להם שבפעם הבאה שהם עוברים בואל-ד'יזר, שיקפצו להגיד שלום, ועל חבריכם בפייסבוק שפתאום יגלו שהם חברים של איילי נדל"ן אחרי שתעלו תמונות שלכם משקיפים על מרחב קילי המושלג מהמרפסת הפרטית שלכם… אם הם רק היו קוראים את הכתבה הזו ויודעים שממש לא הייתם צריכים לזכות בלוטו בכדי להגיע לזה…
כמו שמחירי האופנועים יורדים בחורף, גם בקתות הסקי הן מוצר עונתי בעיקרו, ועל אף הפריחה היחסית בפעילויות הקיץ שהזכרנו בחלק מהעיירות, אין ספק כי החורף היא העונה החמה של עסקי הבקתות. אז אם אתם מתכננים רכישה שכזו, אנחנו ממליצים להגיע בחורף לאתר בו תרצו להשתקע, לבקר במספר משרדי נדל"ן מקומיים, ללמוד את המקום ואת האזורים האטרקטיביים עבורכם, ולחזור שוב בקיץ בכדי לבצע את הרכישה. נכון שאולי תפספסו כך בקתה חלומית שבדיוק עומדת למכירה בחורף, אך החסכון במחיר שווה זאת ברוב המקרים.

תהליך קניית בקתת סקי יחל לרוב בשיטוט באינטרנט. ישנן לא מעט סוכניות בכל אחד מהאזורים, ורובן מוכוונות למשקיעים זרים- בעיקר בריטים, ולכן האתרים כתובים באנגלית וגם צוות הסוכנים דובר את השפה. המבחר הגדול יצריך אמנם עבודת הכנה מדוקדקת, אבל צריך לזכור שזו הולכת להיות הפעם האחרונה- בשנים הבאות תצטרכו רק לעלות על טיסה ולאחר מכן לכוון את הג'י.פי.אס ברכב לכיוון ביתכם החדש לחורף…
בהצלחה!

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה