תחזוקת סקי וסנובורד

על ידי 1 בפברואר 2003מכור ללבן

איזה ריח טוב כל כך מזכיר לי את אתרי הסקי בחו"ל" – זהו המשפט הנפוץ בקרב לקוחותינו אשר נכנסים ל"סקי-פס". ריח זה מגיע היישר מהקומה השנייה בסקי-פס שם ממוקמת מעבדת תחזוקת מגלשים מקצועית וגדולה, הריח הוא ריחם של החומרים המשמשים לטיפול במגלשים, ריח אשר קיים אך ורק בחנויות סקי גדולות אשר ביכולתן לספק שירות זה. במעבדות שרות אלו ניתנים מספר שירותים אשר מטרתם למקסם את יכולות המגלש ולהאריך את כשירותו לגלישה.

 

תחזוקת הציוד כוללת כמה סוגי טיפול שונים:
סתימת חריצים
ליטוש התחתית
ליטוש הסכינים
וקס
סתימת חריצים: כל גולש יודע כי בזמן הגלישה לעיתים ישנן אבנים על המסלול (ובמקרים בהם אין כמות מספקת של שלג יש לעיתים יותר אבנים משלג), כאשר עולה המגלש על אבן, נחרצת התחתית, כגודל האבן והלחץ אותו הפעיל הגולש- כך עומק החריץ.

לעיתים החריצים אותם משאירות האבנים הם שטחיים אך לעיתים הם עמוקים ובמקרים נדירים אף מגיעים לליבת המגלש (מקרה המחייב טיפול מיידי) בכל מקרה חריצים אלו פוגמים קשות באיכות הגלישה, יוצרים חיכוך רב עם השלג וגורמים לרעידות בזמן הגלישה.

 

חריצים אלו יש למלא באותו החומר ממנו עשויה התחתית. תכיפות הטיפול נקבעת על פי כמות החריצים, לעיתים כל יום ולעיתים פעם בכמה שנים.

ליטוש התחתית: ליטוש התחתית נעשה בדרך כלל לאחר מילוי חריצים, הליטוש מילוי חריצים, הליטוש נעשה על ידי מכונה מיוחדת בעלת סרט שיוף רחב הנע במהירות גבוהה בתוספת של מים. שיוף תחתית איכותי מחזיר את טקסטורת התחתית למצב חדש, ומאפשר גלישה מהירה וחלקה.

ליטוש הסכינים: הסכינים ממוקמים בצידי המגלש, הם אלו המקנים למגלש את האחיזה בזמן סיבוב, כאשר המגלש חדש הסכינים חדים ומאפשרים אחיזה אופטימלית, אך לאחר מספר ימי גלישה (תלוי במצב השלג, קרח גורם לשחיקה מוגברת של הסכינים) הם מתקהים ודורשים ליטוש כדי להחזירם למצבם הקודם. הליטוש נעשה על ידי מכונה מיוחדת שעובדת בזווית שניתנת לשינוי, כאשר לרוב מלוטשת הסכין לזווית של 90 מעלות.

וקס (שעווה): וקס הינו חומר אשר תחתית המגלש אמורה להיות "ספוגה" בו כדי לספק רמת ביצועים אופטימלית, הוקס מוריד את מקדם החיכוך של המגלש ומאפשר מהירות גלישה גבוהה. ישנם סוגים רבים של וקס השונים בהתאמתם לסוגי טמפרטורות שונות של השלג ובזמן בו הם נשארים על התחתית. הוקס האיכותי ביותר הוא הוקס ה"חם" אשר מומס על ידי מכונה מיוחדת בטמפרטורה קבועה ונמרח על תחתית המגלש, לפני הגלישה יש להוריד את הכמות העודפת של הוקס ונשארת רק שכבה דקה מאוד על תחתית המגלש, היא מספיקה בדרך כלל לשישה ימי גלישה.
הוקסים הפשוטים הינם המשחות והתרסיסים למיניהם אשר הינם פחותים באיכותם מהוקס החם ויעילים ליום גלישה אחד. תפקיד נוסף של הוקס הוא לשמור על התחתית מפני "התייבשות" ועל הסכינים מפני חלודה בתקופת האיחסון של המגלש.
ציוד גלישה מחייב תחזוקה הולמת ושוטפת, הזנחה גורמת לפגיעה בביצועי המגלש שברשותכם ומקצרת משמעותית את אורך חייו.
עלותם של טיפולים אלו למגלש אינם גבוהים ובסופו של דבר אף "אינם עולים כלל" כיוון שהיא מאריכה את חיי המגלש ומגבירה את ההנאה מהמגלש.
גולש שאין ברשותו מגלש ונוהג להשכירו חייב לוודא כי המגלש אותו הוא משכיר עבר טיפול מקצועי ויסודי אם ברצונו לנצל את ימי הגלישה במלואם. לכן מומלץ לשוכרים שביניכם להשכיר ציוד אך ורק בחנויות המתמחות בכך באתרי הסקי שם תחזוקת הציוד היא ברמה גבוהה ולא בחנויות שהתמחותן אינה השכרת ציוד והן עושות לכם טובה בכך ש"משפריצות" ספריי וקס על התחתית.
בקומה השנייה של סקי-פס ממוקמת מחלקה גדולה וחדישה ביותר בה ניתנים כל הטיפולים האפשריים למגלש, העבודה נעשית בעזרת המיכון החדיש ביותר (רכשנו מכונה חדישה לקראת העונה הנוכחית) והשרות ניתן על ידי בעלי מקצוע מנוסים.
וגם אם רק בא לכם להרגיש קצת "חו"ל" אתם מוזמנים לסקי-פס להסניף קצת ריח של סקי.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה