תיק אחד

על ידי 1 בינואר 2011מכור ללבן

 

סנובורדרים הם מטבעם עצלנים. תודו שלתכנן ולהוציא לפועל חופשת סקי זה מועקה רצינית. תחשבו על זה – לבחור אתר, למצוא טיסה, להחליף אתר, לארגן העברות, למצוא מלון או דירה או הוסטל ולשלם על כל זה. עכשיו מחכים כמה חודשים בחום הארצישראלי עד שמועד הטיסה מספיק קרוב כדי להצדיק את ההוצאה של המזוודה מהבוידעם.

ועכשיו מתחילה הבעיה האמיתית. איזה מזוודה לוקחים? מזוודה גדולה ותיק סנובורד מינימליסטי? טרולי ותיק סנובורד מעט יותר מרווח? רק תיק סנובורד? מה אורזים בכל אחד מהם? בקיצור, זה מטרד לא קטן ולכן, לפניכם הצעת ייעול המבוססת על נסיון אישי רב שנים של עצלן מן השורה:

היחס בין כמות התיקים לאושר הוא יחס הפוך. כמה שיש יותר תיקים, ככה הסיכוי שהם ייפלו מהעגלה בשדה תעופה או יישכחו באיזה תחנת אוטובוסמסעדהפאב הרבה יותר גדול. בדיוק בגלל זה, הפתרון הוא להסתפק בתיק אחד בלבד, וזהו תיק הסנובורד. עכשיו עולה השאלה איך אורזים גם את ציוד הגלישה וגם את הבגדים ליום-יום בתיק אחד. ומה אם רוצים לקחת יותר מבורד אחד? אל דאגה, הכל יכנס. התיק הנחוץ למבצע שכזה הוא בעצם יותר מזוודה מתיק, רצוי עם הרבה תאים, ובעיקר הפרדה פנימית בתוך התא הגדול.

קדימה, התחלנו:

בתא הגדול – מחיצה תחתונה: מכנסיים, מעילים, סווצ’רטים, חולצות, גרביים, תחתונים ביגוד טרמי ומגבת. חשוב להקפיד על קיפול שטוח ולאו דווקא קטן – את המכנסיים תשאירו פרושים, ובעצם תשתדלו לקפל את הבגדים כמה שפחות, כדי שלא יתפסו יותר מידי נפח.

בתא הגדול – מחיצה עליונה: הבורד עם הביינדינגס והנעליים. את הנעליים (שבתוכם דחפתם לפחות שני זוגות גרבי גלישה) תניחו בין הביינדינגס (שגם בתוכם דחסתם בעדינות גרביים וביגוד טרמי), ככה שעל הנוז והטייל יש מקום לקסדה (שבתוכה יש מקום לכפפות ולגוגלס) ולשאר המגנים שברשותכם, ואולי אפילו יישאר מקום לעוד כמה זוגות גרביים ותחתונים.

אם יש לכם בורד נוסף שאתם רוצים לקחת אתכם, אתם יכולים להניח אותו במחיצה העליונה מתחת לבורד עם הביינדינגס, או לשים אותו במחיצה התחתונה ואת כל הבגדים עליו. חשוב להקפיד שהבורד הארוך יותר יהיה התחתון. אם אחד הבורדים הוא רוקר, הוא יהיה העליון, הרי לא בא לכם למעוך אותו יותר מידי, נכון?

התאים הקטנים שונים בין תיק לתיק, אבל בגדול מה שעוד צריך להיכנס אליהם זה כובע, ערכת וקס חם, מברג, משחיז סכינים, חטיפי אנרגיה וכל אוכל אחר שבא לכם לקחת אתכם מהארץ, מטענים לאייפוד ולפלאפון, רמקולים לאייפוד וכל דבר אחר שיעלה על דעתכם. צורת האריזה הזו נכונה לחופשות של שבוע וגם לחופשה של מספר חודשים. הכל תלוי כמה ספרטנים אתם מוכנים להיות.

עכשיו, בואו תראו על איזה תיקים בדיוק אני מדבר:

 

– Burton Wheelie Locker

הרולס רויס של תיקי הסנובורד. יש בו כל כך הרבה מקום שתוכלו לקחת איתכם את אמא. ברטון חשבו על הכל: שני תאים גדולים מרופדים לחלוטין,אחד למעלה עם הפרדה נוספת ואחד למטה, לגישה מהירה לבורד הנוסף מבלי שתצטרכו לפרוק את כל הבגדים. תיקים מתפרקים לנעליים ולביינדינגס או לכביסה מלוכלכת ונרתיק מתפרק לגוגלס, ווקס ומברגים. ידית טלסקופית עם מבנה ארגונומי ומערכת גלגלים מהירה ומתקדמת לנוחות מירבית גם כשהתיק עמוס לחלוטין.

– Burton Wheelie Board Case

מלא מקום ומשקל נוצה, מה עוד אפשר לבקש? שני תאים גדולים מרופדים לחלוטין, שני תיקים מתפרקים לביינדינגס ולנעליים או לכביסה או לדברים רטובים או לכל דבר אחר, גלגלי סקייטבורד, וכל זה בפחות מ-3 ק”ג.

– Demon Travel

תיק ענק במחיר במחיר קטנטן. למי שרוצה להשאיר יותר כסף לבירות, יש עכשיו פתרון מעולה. התיק, שיש בו מקום לכל מה שתרצו, מגיע עם ריפוד מפנק שישמור על הדברים היקרים, בנוסף הוא מצופה בבד עמיד מיוחד נגד קריעה מהסכינים של הבורד. בחירה משתלמת מכל הבחינות.

אז בפעם הבאה שאתם רואים את כל המסכנים שמחכים ליד המסוע לארבע המזוודות שלהם, תבקשו סליחה יפה, ותעקפו אותם במהירות עם התיק העמוס לעייפה אך עדיין נוח ואלגנטי שלכם.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה