לעשות עונת גלישה

מה שהיה עד לפני עשור נדיר במחוזיתינו, ונחלתם של בודדים בלבד (אם בכלל) מידי שנה, היום כבר ממש לא, ויותר ויותר גולשים ישראלים מחליטים להעביר עונה שלמה (בין 3 חודשים לחצי שנה) באתר סקי. הערכות מדברות על כמה מאות של ישראלים היוצאים לעונה מידי שנה בשנים האחרונות. מטורף!

 

כחלק מההתפחות הבריאה בענף הגלישה בארץ, כמו במקומות אחרים בעולם, גם כאן בישראל היה ברור שלא מעט גולשים יקחו את כל העסק כמה צעדים קדימה, כאשר היתרון הראשון כמובן, הוא העליה החדה ברמת הגלישה לאחר תקופה כזו. תחשבו על זה, בחופשה השנתית שלכם בד"כ תגלשו 6 ימים, בעונת גלישה של בין 3 חודשים לחצי שנה בין 90 ל- 180 ימים! (שווה ערך לבין 15 – 30 חופשות!) אתם קולטים כמה אפשר להשתפר בתקופה הזו?

 

בתור הרשת הוותיקה והגדולה בישראל, העסקנו מאות של גולשים ישראליים, חלק נכבד מהם יצא לעונה מלאה או אפילו כמה, אז בין אם זה אירופה, ארה"ב ניו זילנד או כל מקום אחר, החלטנו לכווץ את הצוות לשיחה קצרה על "עונה" ומה שכרוך בה, אז אם אתם מתעניינים בתקופה ארוכה על ההר, ולא יודעים מאיפה מתחילים, הכתבה הזו בשבילכם!

שלב ראשון – החלטה על האתר

אולי הבחירה החשובה ביותר. ההמלצה שלנו היא לבחור את האתר המתאים ביותר לצרכים שלכם, ובהתאם לסגנון הגלישה שלכם. לדוגמא – במידה ואתם מתכננים לגלוש בעיקר אוף-פיסט וודאו שיורד כמות גדולה של שלג באזור, ושהאתר מציע לא מעט אזוריים בתוליים שמתאימים לגלישה כזו. דברים חשובים נוספים שיש לשים עליהם לב בבחירה, היא ההתאמה לסקי/סנובורד (מבחינת קטעים שטוחים), כמה אוף פיסט האתר מציע, מה אורך המסלולים הכולל וסוגם, רמת מחירים, תחבורה לאתר וממנו, רמת הפארק וגיוונו, מרחק בין העיירה למסלולים. אנחנו יכולים להגיד חד משמעית שכיום רוב הגולשים הישראליים שנוסעים לעונה עושים זאת בואל טורנס/מאיירופן, וזה ברור למה. שני אתרים מגוונים וגדולים מאוד, עם שלג איכותי שנמשך במשך כל העונה. עם זאת, לא חסרים אתרים מעולים נוספים כגון: לז-ארק/אלפ דואז, סנט אנטון, טין, סלה רונדה, ליביניו, ורבים נוספים גם מחוץ לאירופה.

שלב שני – דירה

לא משנה את מי תשאלו, כל אחד שעשה עונה יכול לספר לכם שהחלק הקשה ביותר הוא מציאת מקום לינה. מכיוון שהשהות שלכם באתר הסקי הולכת להיות ארוכה מאוד, לא משתלם להתאחסן במלון כמו בחופשות הרגילות, זה ייצא יקר מאוד. לכן, רוב הגולשים מעדיפים לשכור דירה. אם אתם מספר חברים שנוסעים לעונה ביחד, זה קל יותר כי יש לכם פרטנרים, החליטו על היעד שתעבירו בו את העונה ותתחילו בחיפושים. ההמלצה שלנו היא לחפש ב – AIRBNB, באתר הרשמי של אתר הגלישה, בחיפוש פשוט בגוגל, ובקבוצות בפייסבוק (לדוגמא – VAL THORENS SESSIONERS). קחו בחשבון שזה תהליך ארוך ולא פשוט, ועד שמוצאים דירה שמתאימה לצרכים שלכם וברמת המחיר המתאימה לוקח לא מעט זמן, ההמלצה שלנו היא להתחיל לחפש לפחות כ-חצי שנה לפני ההגעה. במידה ואתם ללא פרטנרים, ומתכננים לטוס לעונה לבד, קחו בחשבון שיש לא מעט הוסטלים שניתן לגור בהם בתקופות ארוכות בחדרים משותפים (דורמס). באותם הוסטלים בד"כ קיים מטבח משותף, חדר ציוד סקי, השהות בהם מגניבה לאללה, ובקלות מכירים אנשים מכל העולם ומתחברים (דוגמא – Gasthof Zillertal, מאיירופן). גם במקומות האלה מומלץ לחפש לפחות כ- חצי שנה לפני ההגעה. אופציה נוספת, היא לינה אצל ישראלים שמשכירים דירות באתרים מרכזיים באירופה, ושעשו מהם מעין "הוסטל", אם אתם צריכים עזרה בעניין, פנו עלינו ונכוון אתכם, זאת אופציה מעולה לגור עם ישראלים כמוכם ולעשות ארוחות שישי ביחד!

בדרך כלל רוב בעלי הדירות/הוסטלים יבקשו ממכם מקדמה, פיקדון באשראי/מזומן במידה של נזק וחתימה על חוזה, זה חלק מהעניין ולגיטימי לחלוטין.שלב שלישי – כרטיסי טיסה, דרכי הגעה, ביטוח וסקי-פס

הזמנתם את מקום הלינה? החלק הקשה מאחוריכם, וכעת נשאר להזמין כרטיסי טיסה (שימו לב שציוד הסנובורד כלול) ואת דרכי ההגעה לאתר. אנחנו אוהבים להשתמש באתר BENS BUS שמספק תחבורה באוטובוסים מעולה משדות תעופה לאתרים מרכזיים או אם אתם מספר אנשים, בשאטל פרטי דרך ALPS 2 ALPS. שימו לב שאשרת הכניסה המקסימלית באירופה לבעלי דרכון לא אירופאי היא לעד 3 חודשים ברציפות, ולכן ודאו שיש לכם אשרת כניסה מתאימה לנסיעה המתוכננת.

 

סגרתם את שלשת השלבים? הרוב מאחריכם! נשאר לקנות את הסקי-פס העונתי (אפשר לעשות זאת באינטרנט ואפשר באתר כשמגיעים) לרכוש ביטוח מתאים לתקופה ולבדוק שיש לכם את כל הציוד הדרוש.

 

לסיכום, עונה זאת אחת החוויות הטובות ביותר שאתם יכולים לעשות לעצמכם, מעבר לכך שתשתפרו פלאים ברמת הגלישה, לחיות חורף אמיתי בעיירה מבודדת באלפים לתקופה ארוכה ולהכיר אנשים מכל קצוות העולם בעלי תחום עניין משותף ומרכזי כמו שלכם, זאת חברות לכל החיים. ממליצים בחום! לכל שאלה אתם מוזמנים לפנות עלינו, ונשמח לעזור בכיף.

 

סקי-פס