הכירו את הסטפ און של ברטון

גולשי סנובורד? אם אתם עדיין לא מכירים את הסטפ-און (Step On) של ברטון, הגיע הזמן שתכירו את המוצר שעושה הכי הרבה רעש בשנים האחרונות בתעשייה.

כל גולש סנובורד מכיר את הרגע (הטיפה) מבאס הזה- הרכבל נגמר ועכשיו צריך לשבת על השלג ולחבר את עצמכם לביינדינגס. לא משנה אם אתם מאלו שזה לוקח להם מעט זמן, או מאלה שגם אחרי 3 דקות עדיין מתאמצים להגיע לרצועת בהונות כשהישבן שלהם כבר ספוג במים והחברים צועקים שהגיע הזמן לגלוש, כל גולשי הסנובורד מסכימים פה אחד – כיף, זה לא!

במשך ההיסטוריה של הסנובורד, החברות הגדולות הבינו את הצורך במערכת יעילה שתפתור את הסיפור המציק הזה. ובאמת, בסוף שנות ה-90 התחילו להופיע פתרונות יצירתיים. בבסיס אותם הפתרונות, רעיון מרכזי דומה – נעל שמתחברת לביינדינגס ללא שימוש ברצועות, כאשר החיבורים המרכזיים מתבצעים בחלק התחתון של הנעל (ותזכרו את הפרט הזה, כי הוא חשוב) או ממש מתחת לסולייה.

זה התחיל מכמה מערכות שקיבלו את השם המשותף סטפ-אין (Step In) המרכזיות היו  – קליקר, TBONE, סוויץ', אמרי וברטון. כל אותן טכנולוגיות נכשלו כישלון חרוץ במבחן התוצאה – הגולשים פשוט לא אהבו אותן ומשלל סיבות, החיבור לא היה קל, היו המון בעיות של שלג וקרח שתקעו את המערכות, הנעליים היום כבדות עם סוליה קשיחה ובגלישה היה לנעל המון משחק ותזוזה שגרמה לאיבוד הרבה אנרגיה ודיוק. חלק ממערכות אלו לא נעלמו ונשארו ועדיין נמכרות בכמויות קטנות מאוד בעיקר להשכרות.

עברו כמעט שני עשורים, ברטון כבר מזמן זנחו את המערכת הישנה שלהם, וג'ייק ברטון ז"ל החליט שהגיע הזמן לחזור, לחקור את הנושא ולהביא את הסנובורד לשלב הבא, ולפני כעשור קיבל החלטה שמשאבים אדירים (כסף, מהנדסים, נסיינים ועוד) יופנו ליצירת פתרון אמיתי ויעיל, שישנה את פני הענף כפי שהעולם הכיר. כך בעצם, נולדה מערכת הסטפ-און, שנמכרת כבר 3 שנים, והפכה לביינדינגס הנמכר ביותר בשוק העולמי כיום.

המערכת מבוססת על 3 נקודות חיבור, אחת מרכזית בגב הביינד שנועלת את העקב ושתיים בצידי הנעל מקדימה. המערכת היא מערכת שלא ניתקת כמו בסקי והחיבור הוא קבוע וחזק מאוד, לא פחות מביינד רגיל.

 

אז מה השתנה? ולמה המערכת החדשה נחשבת כלך מוצלחת ומבוקשת? יש כל כך הרבה סיבות, אבל בשביל לעשות לכם את החיים פשוטים יותר, נסביר בקצרה –

1 – המערכת פשוט עובדת, החיבור קל, מהיר, פשוט ואינטואיטיבי וכך גם השחרור.

2 – אין בעיות של שלג תקוע – החיבור המרכזי של הנעל הוא בעקב, כ- 10 ס"מ מעל גובה הבסיס של הביינדינג, כאשר ברטון תיכננו את הביינד עם שני מצבים – הראשון כשאין שלג על הביינדינג, והשני כשיש שכבה של קרח או שלג. חכמים.

3 – הנעל מרגישה ממש כמו נעל רגילה. קלה, סוליה גמישה ובלי תוספות של ברזלים מיותרים בסוליה.

4 – המשקל של הביינד והנעל קל יותר מאשר של ביינד ונעל קונבנציונלים

5 – החיבור מרגיש מאוד ישיר ומדוייק, יש שאומרים אפילו יותר מביינד רגיל כיון שהחיבור הוא ממש מכני של אלמנט בנעל שמתחבר לגב הביינדינג.

 

הניתוק קל מאוד ונעשה על ידי הרמת ידית קטנה שנמצאת בצדי הביינד, באזור הקרסול. אגב, את המערכת ניתן לחבר לכל סוגי הבורדים בעולם, לא משנה איזה חברה ושנת ייצור הסנובורד שלכם.

את הפטנט המוצלח ניתן להשיג רק בסטפ-און של ברטון, וכיום לאף חברה אחרת בעולם הסנובורד אין טכנולוגיה מוצלחת או מקבילה באיכותה. 

עקב ההצלחה הפנומנלית ושביעות הרצון האדירה מהקהל, ברטון מציגה לעונת 2021 מגוון נעליים רחב שאיתן ניתן להתחבר למערכת, כך שלא משנה אם אתם מתחילים או מקצוענים, גולשי פאודר או פריסטייל, יש נעליים שמתאימות לכלל הרמות וסגנונות הגלישה. בנוסף בחרו ברטון בחברת DC שהיא מגדולות יצרניות הנעליים בעולם להיות החברה הראשונה שמייצרת נעליים לסטפ און מחוץ לחברת ברטון.

לסיכום, לאחר 50 שנים של ישיבה על הישבן, הפעם נראה שיש פתרון אמיתי ויעיל שפותר מאיתנו מלחבר את עצמנו לביינדינגס עם רצועות, מבלי להתפשר על איכות וביצועים. העתיד ממש כאן. בקרוב אצל כולכם.

 

עקב הביקוש האדיר למערכת בשנים האחרונות לא ניתן כמעט להשיגה בעונה בחנויות ולכן אנו מאוד ממליצים לרכוש אותה בהזמנה מיוחדת מראש.