5 הבורדים הטובים לפריסטייל 2020

כולנו רוצים לעוף. בין אם אתם גולשים מתחילים יותר ומנסים להתרומם עוד מהקרקע של המסלול, או מהאלה שכבר נותנים בקסייד 540 בליין של ה- L בפארק, התחושה הזאת משותפת לכולם.

גלישת פריסטייל היא אחת מהפיבוריטיות בסגנונות גלישת הסנובורד. לא פלא שכיום הגולשים הגדולים והמוכשרים ביותר משתתפים בתחרויות הפריסטייל, בין אם מדובר במקצי הסלופסטייל,הביג אייר או ההאף פייפ, שאגב, כולם כבר חלק מהאוליפיאדת החורף. בסוף, כמו שרוב הילדים המתאמנים בכדורגל חולמים על רונלדו או מסי, פה כולם רוצים להיות מרק מקמוריס, שון וייט או ג'ימי אנדרסון.

בגדול, יש המון סוגים שונים של קרשי פריסטייל, אך הקווים הכללים לקרשי פריסטייל מדברים בד"כ על קרשים שהעמידה עליהם היא "ממורכזת" כולמר המרחק בין הרגל הקדמית לאף ובין הרגל האחורית לזנב יהיו שווים (על מנת לאפשר גלישה נוחה לשני הצדדים בצורה מיטבית) הקרש יהיה בקשיחות באזור הבינונית, כיפופו יהיה קמבר (כלומר קמור) על מנת לאפשר "פופ" חזק, ובמקרים אחרים עשוי להיות שטוח לחלוטין, או קעור במקצת. בנוסף, רוב הגולשים יעידו על כך שבד"כ את קרש הפארק שלהם הם יקחו במידה יחסית קטנה, על מנת להקל על הסיבובים על הקרקע, וגם בזמן האוויר (קרש קצר מסתובב ביתר קלות). 

 

אז בין אם אתם כבר בדרך לאולפיאדה הבאה, או בתחילת דרככם בכל מה שקשור לפארק, הכנו את רשימת 5 הקרשים הטובים ביותר לפרייסטייל לשנת 2020:

free thinker

1.

ברטון פריי ט'ינקר

The King. הפריי ט'ינקר של ברטון הוא אחד מקרשי הפארק הכי הרד-קור שיש בהיצע של חברות הסנובורד היום, ולא פלא שחלק נכבד מהטיים של הקבוצה בחר בלגלוש עליו. ברטון ייצרו קרש פארק אגרסיבי, המיועד לגולשים מתקדמים. מדובר בקרש טווין, בקשיחות בינונית קשיחה. בתוך הפארק המקום הטבעי שלו יהיה קיקרים גדולים, וריילים במהירות גבוהה. גולשים מספרים על קרש עם המון פופ בזכות כיפוף קמבר בשילוב עם קרבון, ובכלל, גם על המסלול הוא בחירה מעולה ומיועד בעיקר לקרבינג ומהירות. כמה שיותר מהירות הוא מרגיש יותר בנוח. למשוגעים בלבד!

 2.

ברטון קילרוי 3D הקיקרים העצומות פחות מדברות אליכם? אתם טיפוסים שאוהבים לבלות כל היום בלחיצות על הנוז והטייל? ריילים ובוקסים זה המקום שאתם מרגישים בו בבית? הקילרוי הוא הקרש המושלם עבורכם. מדובר באחד מקרשי הפארק שעשו הכי הרבה רעש בשנים האחרונות.  לקילרוי כיפוף פיורפופ קמבר, כלומר אותו קמבר, רק גבוה יותר וחד יותר המעניק פופ אגרסיבי יותר. ובעל קשיחות בינונית – רכה, המעניקה תחושה מושלמת לבטרינג וסלחנות. והשנה בחידוש ה- 3D של ברטון! מדובר בטכנולוגיה חדשנית הגורמת לכך שניתן לשלב פחות חומר באזור האף והזנב וגורם לכך שתחושת הלחיצה תיהיה חלומית וקלילה מאי פעם.

kilroy 3d
ASYM-HEADSPACE-C3_NO-COLOR_19SN010_NONE_01

 3.

גנו הד ספייס

כשכולם חולמים להיות פורסט ביילי, אין פלא שההד ספייס הוא אחד הקרשים הכי בולטים בסצנת הפארק העולמית. אפילו את המומחים של Good Wood הוא השאיר פעורי פה, כשחלקם קובעים שזהו קרש הפארק הטוב ביותר שהם אי פעם ניסו. מדובר בקרש טווין א-סימטרי, כלומר רדיוס סכין העקבים והאצבעות לא זהה, המאפשר איזון ודיוק מושלמים בין פנייה לפנייה. מבחינת הכיפוף, מדובר על קמבר מסורתי, כאשר בין שתי הרגליים יש רוקר קטן שעוזר מאוד בבטרינג, ונותן תחושה של קרש עם הרבה פופ ואחיזת סכין, אבל עדיין סלחן. את כל זאת ועוד תארזו יחד עם המגנה טרקשיין הייחודית של ליב-טק, סכין משוננת היוצרת 7 נק' אחיזה בקרקע (במקום שתיים) ותקבלו בורד שאין לו שום אח ורע בתעשייה.

 

 4.

DC PBJ

אם אתם כאלה שאוהבים לשלם פחות ולקבל יותר (הרבה יותר!), או רוכשים את הבורד הראשון שלכם ויודעים שהכיוון שלכם הוא פריסטייל, ועם כל זאת לא מוכנים להתפשר על איכות ודורשים ייצור איכותי במפעל באוסטריה, הPBJ הוא בשבילכם!

מדובר בקרש טווין עם כיפוף קמבר מסורתי, כאשר אזורי הסכינים מורמים טיפה מהקרקע על מנת לאפשר סלחנות ונחיתות רכות גם כשהטריק שביצעתם לא הכי נקי שיש. תחתית true base של החברה מהירה וסופר פשוטה לתיקונים במקרה הצורך (יתרון מובהק כשמדובר בקרש המיועד לפארק), והקשיחות הכללית היא בינונית. אגב, אם תסתכלו היטב תראו שאזורי האף והזנב יחסית שטוחים, על מנת לא ליצור "גרר" כשאתם יוצאים מהמסלול לשלג עמוק יותר, ובכלל, ה- PBJ יתפקד נפלא בכל חלקי ההר ולא רק בפארק.

dc pbj
SKATE-BANANA-BTX_REIS_19SN027_REIS_01

5.

ליב טק סקייט בננה

מאז שהסקייט בננה פרץ לשוק ב- 2006 שנה אחר שנה הוא ממשיך להיות אחד הבורדים האהובים ביותר בעולם. אין פלא שבביקור בפארק בארה"ב כל כך הרבה ג'יברים, מילדודס ועד שוחטי על כולם תראו ככ הרבה בננות. הבננה הוא קרש טווין והכיפוף הכללי הוא רוקר (קעור), ההפך מקמבר. בגלל שיש לו נק אחיזה אחת באמצע, כל מה שקשור בבטרינג מאוד פשוט איתו והוא סלחן באופן בלתי רגיל, אז אם הכיוון שלכם בפארק הוא יותר לחיצות, ריילים, בוקסים ופחות מעניין אתכם הרבה פופ וקיקרים עצומות, הוא לא פחות ממושלם. מעבר לזה, לקרש תחתית TNT עשויה מטפלון סופר מהירה ומאוד אמינה, והסידוול (צד הסכין, שולי הבורד) עשוי מחומר פלסטי עמיד במיוחד, שעבר תהליך "סינטרד" כפול, היחיד בתעשייה! לכל זה תוסיפו יכולות מרשימות גם בפאודר, בזכות הכיפוף הקעור, ייצור בעבודת יד בארצות הברית, ליבה קלה במיוחד ואת המגנה טרקשיין הבלעדית של ליב-טק, ותבינו למה מדובר באחד הבורדים הכי נמכרים שיש בעשור האחרון.