ski&swiss

על ידי 1 בינואר 2007מכור ללבן

שוויץ מעלה מחשבות על שוקולד, שעונים מדויקים וניטראליות בינלאומית, אבל שוויץ היא גם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של ענף הסקי. היא אף אירחה את תחרות הסלאלום הראשונה בעולם, בשנת 1920. ארץ האגמים וההרים המופלאה מציעה מגוון רחב של אתרי סקי וסנובורד בעלי שם עולמי, כאשר הגישה הנוחה לאתרים, האוכל המשובח והנוף הפסטורלי הופכים את שוויץ ליעד אטרקטיבי במיוחד.
המדינה הקטנה הזו, בין המדינות הקטנות באירופה, מחולקת לקנטונים. הקנטונים הם רשויות עצמאיות המרכיבות את שוויץ, כאשר לכל קנטון תרבות עצמאית משל עצמו וחיי חברה מגוונים, דבר היוצר מדינה מעניינת ואקלקטית במיוחד. מבחינת גודל האוכלוסייה, שוויץ דומה לישראל, בסביבות ה 7 מיליון תושבים, המדברים 4 שפות שונות ורשמיות המשתנות על פי אזור המגורים. מבחינת הסקי, השוויצרים ראו בו ספורט נטו ופחות את הבילוי של האפרה סקי. אך בשנים האחרונות, מורגשת ההשפעה מכיוון האתרי הסקי האוסטרים, שחיזקו את המגמה של האפרה הסקי, וכיום, ניתן לראות ביותר אתרים ברחבי שוויץ, גולשים בולסים נקניקיות ושותים בירה כבר באמצע היום. בנוסף זהו אחד המקומות היחידים בעולם, שאם תתכננו את החופשה בזמן הנכון (הועידה הכלכלית בדבוס), אולי יזדמן לכם לגלוש לצד גדולי ממנהיגי העולם.
אתרי הסקי בשוויץ נמצאים על גבולות שוויץ עם שלוש מדינות שכנות, איטליה, צרפת ואוסטריה. אז נכון שהמחירים בשוויץ הם לא מהזולים באירופה, אבל כל מי שנסע פעם אחת לחופשה שם, תמיד חזר לחופשות נוספות. הנה סקירה של כמה מהאתרים המובילים בשוויץ, כאשר כל אחד מהם, יעניק חופשת סקי מהנה ומוצלחת.

אזור איטליה

צרמט– ZERMATT

צרמט הוא אחד האתרים המפורסמים בשוויץ. הכפר נמצא לרגליו של קרחון המטארהורן המרהיב, ההר הגבוה באירופה, המתנשא לגובה של 4478 מ' ומתגאה ב- 365 ימי גלישה בשנה. בזכות הקרחון, בתחילת העונה כשבאירופה עוד מחכים לשלג, בצרמט כבר גולשים, ועובדה זו נכונה גם לגבי סוף העונה. אמנם צרמט אינו אתר זול במיוחד (לראייה חברת ספיידר שבחרה לקרוא לאחד ממעיליה היוקרתיים על שם האתר), אך הוא מחפה על כך בזכות היותו נטול מכוניות. דבר ההופך את הכפר לשקט ושליו, ובעל אוויר נקי וצלול במיוחד. ניתן להגיע עם מכונית רק עד לכפר טאש, 5 ק"מ מצרמט ושם להחנות באחד מהחניונים הענקיים המיועדים לכך. משם יוצאת רכבת מיוחדת כל 20 דקות אל הכפר. האתר מחובר לאיטליה לאתר צ'רוויניה וביחד הם יוצרים אתר סקי ענקי המחולק לארבעה אזורי גלישה המאפשרים לכל אחד למצוא את מבוקשו. בצרמט יש 150 ק"מ של מדרונות מוכנים לגלישה ו 41 מעליות שייקחו אתכם אליהם, כאשר אזור הגלישה העיקרי הואklein matterhorn שממנו אפשר גם לגלוש לצד האיטלקי. הכפר נמצא כ- 190 ק"מ משדה התעופה של מילאנו ו 240 ק"מ משדות התעופה של ציריך וז'נווה.וניתן גם להגיע ברכבת מציריך.
וטיפ לסיום: אופציה טובה לאלו מכם שגולשים ברמה גבוהה, לחוויה לא שגרתית היא לקחת טיול גלישה במסוק. גם הנסיעה עצמה וגם תנאי השלג שתפגשו לא ישאירו אתכם אדישים. לפרטים: www.zermatt.ch/alpinecentre/
אתר אינטרנט– www.zermatt.ch

סנט מוריץ– ST. MORITZ
סנט מוריץ ממוקמת בדרום מזרח שוויץ, באזור היפהפה שלENGADINE. האזור מאופיין בהרים עוצרי נשימה ביופיים, אגמים קפואים וכפרים ציוריים. תושבי האזור מדברים בעיקר גרמנית-שוויצרית, אך תוכלו לשמוע בו גם איטלקית. אף על פי שהמחירים בסנט מוריץ לא ממש מאירי פנים, המגוון המדהים של אפשריות גלישה הופכים אותו לאתר חובה. סנט מוריץ נחשב לאתר פופלארי מאד בקרב השמנה והסלתא של שוויץ, ושל אירופה בכלל. לכן בעת ביקור בסנט מוריץ ניתן תמיד לראות את כל אופנת השלג הכי עדכנית גם בביגוד וגם בציוד. אזור ENGADINE בו שוכן האתר, הוא עמק השוכן בגובה 1800 מטר ומוקף בהרים הגבוהים ביותר באלפים המזרחיים. עובדה זו מבטיחה תנאי שלג מושלמים ליצירת עונת סקי ארוכה וטובה. האתר מכיל 56 רכבלים ו 350 ק"מ של מדרונות גלישה וגם אופציה לגלישת לילה. סנט מוריץ נמצאת כ 165 ק"מ ממילאנו ו 200 ק"מ משדה התעופה של ציריך, יש גם רכבת ישירה מציריך לאתר הלוקחת 3.5 שעות. טיפ לסיום: סנט מוריץ ידועה כאתר מושלם לחובבי סוגי ספורט החורף השונים, ובייחוד במזחלות השלג.
אתר אינטרנט: www.skiengadin.ch

אזור צרפת

ורבייה– VERBIER
ורבייה הוא חלק מהאזור העצום של ארבעת העמקים. הוא נמצא בגובה 1500 מטר בקנטון השוויצריWALLIS. האתר מחולק בעצם לשני אזורי גלישה RUINETTES/MT.FORT ו SAVOLEYERS/LA TZOUMA. שני האזורים הללו מחוברים ברכבל שנמצא בקרבת הכפר. ורבייה הוא אתר המאפשר הרבה מאד גלישה בעזרת מדריך מחוץ למסלול, לכל המעוניין כמובן. מעבר לאפשרויות הגלישה הרבות שלו, האתר מושך תיירים רבים בזכות חיי הלילה השוקקים המתחילים מיד עם סיום יום הגלישה, ללא תחרות בכל אירופה. באתר תמצאו 38 רכבלים ו 150 ק"מ של מדרונות גלישה, כאשר ישנה גם אופציה של גלישה בכל אזור ארבעת העמקים, היוצר אזור גלישה ענק בעל 400 ק"מ של מסלולי גלישה. הסקי-פס שתרכשו יאפשר לכם כמובן לגלוש בשני האזורים וגם את האופציה לגלוש בצד השני של העמק, באזור הנקרא BRUSONS. האתר נמצא כ- 163 ק"מ משדה התעופה של ז'נווה ואופציית הרכבת נמצאת גם כאן . טיפ לסיום: נסו לתפוס את תחרות האקסטרים המפורסמת xtreme freeride contest המתרחשת באתר.
אתר אינטרנט: www.verbier.ch

אזור אוסטריה

דבוס– DAVOS
דבוס היא העיר הגבוהה ביותר באירופה, ושוכנת בגובה 1560 מ' וידועה באכלוס קונגרסים רבים, כאשר הידוע שבהם הוא כמובן הועידה הכלכלית. העיר נמצאת למרגלות ארבעה אזורי גלישה שונים המופרדים אחד מהשני, כאשר כל אזור מהווה אתר גלישה בפני עצמו. מיקומה של דבוס, למרגלות הרים אלו, כל כך טוב, ששם ממוקם המוסד השוויצרי לחקר מפולות שלג. אך זה לא רק המיקום- בדבוס יש מספר מפולות שלג רב בכל עונה, ולכן חשוב לבדוק את מצב השלג שם לפני שנוסעים. האתר כולל 54 רכבלים ו 320 ק"מ של מדרונות גלישה. בגלל שדבוס היא עיר לכל דבר עם 13,000 תושבים, חיי הלילה שם פעילים ומספקים מגוון רחב של אפשריות. דבוס נמצאת כ 150 ק"מ מציריך ו 180 ק"מ מאינסברוק (אוסטריה) אם נוסעים לשם ברכב, כמובן שניתן להגיע גם ברכבת. טיפ לסיום: בשעות הפנאי שלכם בעיר אפשר לנסות לתפוס משחק של אלופי שוויץ בהוקי קרח הלא הםHOCKEY CLUB DAVOS.
אתר אינטרנט: www.davos.ch

לאקס/פלימס– laxxflims
זהו האתר הראשון, שקפץ על טרנד הסנובורד. בלאקס הבינו לפני 15 שנים שיש משהו בספורט המשונה הזה. היום האתר נחשב לטוב ביותר בשוויץ בכל הקשור בפריסטייל לסנובורד. האתר היה בין החלוצים בשוויץ, כאשר בנהhalfpipes ברמה גבוהה, כמו כן בנה האתר לעצמו שם טוב באירוח תחרויות סנובורד שונות. לאקס ופלימס הם שני כפרים נוחים ורגועים, אך הם עדיין מציעים חיי לילה מעניינים ומגוונים, בין אם זו מסעדה טובה או בין אם זה בילוי במועדונים עד שמתחיל יום גלישה חדש. האתר מציע 220 ק"מ של מדרונות גלישה כמו גם פארקים לסנוברדיסטים ושני superpipes שתמיד נמצאים במצב מצוין לבצע כמה טריקים עליהם. ניתן להגיע לאתר ברכבת מציריך או ברכב משדה התעופה של ציריך הנמצא כ 150 ק"מ מהאתר. טיפ לסיום: אם תופס אתכם יום של מזג אוויר גרוע, אפשר לנסוע לעיירה chur מרחק 10 דקות שם תמצאו אולם קארטינג סגור, בו תוכלו לבלות עד שמזג האוויר ישתפר.
אתר אינטרנט: www.alpenarena.ch

למידע על רכבות בשוויץ המגיעות לכל אחד מהאתרים הנ"לwww.sbb.ch

לפוסט הבא
משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן
לאיזה סניף תרצה לנסוע? סניף תל אביב סניף חיפה סניף הרצליה
לאיזה סניף תרצה להתקשר? סניף תל אביב סניף חיפה